İmamoğlu’ndan ‘Kanal İstanbul’ mesajı: Tahribatın en derinini İstanbul yaşıyor, mani olmak için savaşım veriyoruz

0
26
Ekrem İmamoğlu

Adıyaman’da temaslarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi’ni engellemek için savaşım verdiklerini belirterek, “Bu tahribatın en derinini şu an İstanbul yaşıyor ve yaşamak suretiyle. Ona da mani olmak için savaşım veriyoruz” dedi.

Projenin doğada tahribatlar yapacağının altını çizen İmamoğlu, “Tabiat tahribatlarına karşı her yerde, tüm arkadaşlarımız savaşım veriyorlar. Ikimiz de bu koruyucu duygunuza, hakkaten derin hürmet duyuyoruz. Elimizden ne gelir, bilemeyiz” benzer biçimde konuştu.

Haçova Köyü’nde İmamoğlu’nu karşılayan vatandaşlar, bölgelerinde açılmak istenen taş ve mermer ocaklarına karşı yürüttükleri mücadeleyi söyledi. Vatandaşlar
İmamoğlu’na problemlerini, “Kayısı bahçelerimiz, üzüm bağlarımız olmasından ötürü çoğumuz reaksiyon gösteriyoruz. Fakat bir türlü hükümete sesimizi duyuramıyoruz. Şu sebeple sizlerden yardımcı istiyoruz. Köyümüz; taş ocaklarına, mermer ocaklarına peşkeş çekilmesin. Toprağımız bereketli. Arıcılık yapıyor, Malatya’nın en ünlü kayısısını burada yetiştiriyoruz” laflarıyla dile getirdi.

İmamoğlu’nun vatandaşlara yanıtı şöyleki oldu:

Tabiat tahribatlarına karşı her yerde, tüm arkadaşlarımız savaşım veriyorlar. Ikimiz de bu koruyucu duygunuza, hakkaten derin hürmet duyuyoruz. Elimizden ne gelir, bilemeyiz; fakat duyurulmasında, size katkı sunmayı normal olarak isteriz. İnşallah başarı göstermiş oluruz. Zira, bilinen bu tahribatın en derinini şu an İstanbul yaşıyor ve yaşamak suretiyle. Ona da mani olmak için savaşım veriyoruz biliyorsunuz ki. Memleketimizi Tanrı korusun diyelim