İmamoğlu: ‘İstanbul’un kuzeyine dokundurtmam’ diyen sayın Cumhurbaşkanımız, şimdi niye kuzeyi giderme çabasında?

0
28
Ekrem İmamoğlu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Rüzgarlıbahçe Mahallesi’ndeki Kastamonulular Dayanışma Derneği’ni (KAS-DER) ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve üyeleriyle bir araya gelen İmamoğlu’na, “Kanal İstanbul güzergahındaki evlerimiz ne olacak?” sorusu yöneltildi.

Kanal İstanbul’un ilmi tarafını konuşan ve konuşturan bir fert bulunduğunu belirten İmamoğlu, “Tek bir şeyi sorgulasın vatandaşımız: Mevcut iktidar, Kanal İstanbul’la alakalı, 10 yıldır, İstanbul’da bir toplantı yapmış oldu mı? Bir çalıştay yapmış oldu mı? Teknik insanları çağrı edip, kamuoyuna bir izahat yapmış oldu mı? İBB Başkanı olarak, onlarca defa, ‘Bizi çağrı edin, anlatın’ dedik. Kimden, neyi kaçırıyorsunuz? İstanbul, doldu. ‘İstanbul’un kuzeyine dokundurtmam’ diyerek Belediye Başkanı olan Sayın Cumhurbaşkanımız, şimdi niye kuzeyi giderme çabasında; ben anlayabilmiş değilim. 94 yılındaki ifadelerine bakın” ifadelerini kullandı.

‘İnşallah olmayacak’

“Vallahi de billahi de çoğumuz faniyiz” diyen İmamoğlu, “Kim görür, kim görmez? İnşallah olmayacak. Fakat ne kadar büyük bir ihanet bulunduğunu, çoğumuz gelecek nesle, ilmi olarak anlatacağız. Öyleki yalanla, malanla asla kimse kimseyi kandırmasın. Geçen bir bakan, ‘500 bin istihdam’ diyor. 500 bin mesken duydum da 500 bin istihdam iyi mi bir istihdam; anlamış değilim. Bu, acı bir durumdur. Tehlike tünelidir” dedi.

Kanal İstanbul projesinin ‘bir avuç insanoğlunun para kazanma yolculuğu’ bulunduğunu kaydeden İmamoğlu, ‘temel’ diye duyurulan yol ve köprü inşaatının da aslına bakarsanız mevcud 3’ncü köprü yolunun bir parçası bulunduğunu söylemiş oldu.