İmamoğlu: Erdoğan bana kıskanıyor, kendilerini İstanbul’a çağrı ediyorum

0
17
Ekrem İmamoğlu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini imrenerek izlediğini söyleyerek, “Doğrusu şu İstanbul’u bir dolaştırmak, ona, bilmediği hatta ara ara yanlış ifade edilen icraatlerimizi bizzat yerinde bahsetmek istiyorum. İsterse halı sahada bir maç bile yaparız kendisiyle. Tenis de oynarız. Bu eğlenceli geziye kendilerini çağrı ediyorum. İlgisini lütfen kaybetmesin. İmrenerek izlemeye devam etsin” dedi.

Açılış töreninde İmamoğlu’na, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, İBB Genel Yazman Yardımcısı Murat Yazıcı, İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ve Spor A.Ş. Genel Müdürü Renay Haysiyet birlikte rol aldı.

İstanbul’un spor olanaklarını en çok seviyeye çıkartmak istediklerini vurgulayan İmamoğlu, değişik ilçelerde, değişik tesislerin üretimi için çalışmalarının sürdüğünü aktardı. Hizmet mevzusunun kendileri için öncelik bulunduğunu vurgulayan İmamoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Doğal hizmeti konuşunca, coşku duyuyorum. Fazlaca coşku duyuyorum. Dün, bir park açtık. Bugün buradayız. Yarın başka bir faaliyetimizi duyuracağız halka dönük, esnafımıza dönük. Esnafımıza, müthiş bir ‘Halk Bakkal’ projemizin tanıtımını yapacağız. Bugünlerde, -belki farkındasınızdır- şu demek oluyor ki bilhassa görüyorsunuzdur, biliyorsunuz ki, beni halkımız takip ediyor. Bundan da sevinç duyuyorum.”

“İCRAATLARIMIZI TAKİP ETMEYİ ÇOK SEVİYOR”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini takip ettiğini ve bundan oldukça sevinçli bulunduğunu dile getiren İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Bu şehrin en ufak hemşehrisinden, şu demek oluyor ki bir çocuğumuzdan en deneyimlisine kadar takip ediyor. Fakat beni en fazlaca ne memnun ediyor? Açıkçası; beni Sayın Cumhurbaşkanı’nın takip etmesi sevinçli ediyor. İcraatlarımızı ve bizi takip etmeyi oldukça seviyor. Bundan da hakkaten oldukça sevinçli oluyorum. Şunu da hissediyorum: İçten içe sempati duyduğunun da farkındayım. Bu sempatisini de oldukça beğeni ile karşılıyorum. Hatta bir hayranlık duygusunun oluştuğunu hissediyorum. Aklından çıkmıyor. Birazcık da sanki kıskanıyor benzer biçimde. Doğrusu imrenerek izlediğinin de farkındayım. Vardır ya; oldukça imrenirsen tırnaklarını yer benzer biçimde izlersin, sanki beni öyleki izliyor Ankara’dan. Ne sevinçli bana. Bundan mutluyum. Hakikaten sıkı bir takipçimiz bulunduğunu düşünüyorum.”

“ONUNLA İSTANBUL TURU YAPMAK İSTERİM”

İmamoğlu, Erdoğan’ın İBB’nin yaptıklarından bahsettiğini anlatım ederek laflarına şu şekilde devam etti:

“Bazı zamanlar parasız süt dağıtıyoruz; onu konu alıyor. Metroları yapıyoruz, on adet metroyu harekete geçiriyoruz; dayanamıyor onu konu alıyor. Hakikaten ilgisine teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bir düşünürse, bigün İstanbul turunu onla yapmak istiyorum. Doğrusu şu İstanbul’u bir dolaştırmak, ona, bilmediği hatta ara ara yanlış ifade edilen icraatlarımızı bizzat yerinde bahsetmek istiyorum. İsterse halı sahada bir maç bile yaparız kendisiyle. Tenis de oynarız. Bu eğlenceli geziye kendilerini çağrı ediyorum. İlgisini lütfen kaybetmesin. İmrenerek izlemeye devam etsin. Bu yönüyle esas olarak hoşuma giden halkımızın bu sıkı takip edeni. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam edin. Bundan dolayı sizlerle üretiyoruz, sizin paranızı, sizin bütçenizi, kuruşuna kadar bu şehrin hayrına, bu şehrin en güzel işlerine, bu şehrin geleceğine, bu şehre hiç zarar vermeden zarar veren unsurları da bertaraf ederek hizmet etmeye devam edeceğiz.”