İmajı kurtarmak Erdoğan’a düştü

0
49
Erdoğan

Her alanda başarısızlık yaşayan iktidar hızla çözülürken durumu kurtarmak Erdoğan’a düştü. Son bir yılda monitör karşısına çıkmayan Erdoğan, geçtiğimiz bir buçuk ayda üçüncü kere hususi yayına çıktı. Sadece Erdoğan’ın çabaları da durumu kurtarmaya yetmiyor.

Pandemi, ekonomik kriz, sığınmacı meselesi, organik afetler başta olmak suretiyle hükümetin başarısızlığı her alana yayıldı. Karşıcılık, erken seçim çağrılarını sürdürürken AKP-MHP tabanında yaşanmış olan erime efkarı umumiye yoklamalarına yansıyor. Halk, bütün yetkiyi kendinde toplayan Saray’dan devletin en alt kurumlarına kadar iktidarın tel tel dökülüşünün bizzat tanığı oldu. Durumun bilincinde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi.

Art arda çıkmış olduğu programlarda iktidarın imajını kurtarma derdinde. Son bir yılda tv ekranlarında asla gazetecilerin karşısına çıkmayan Erdoğan, geçtiğimiz ortalama bir buçuk aylık süreçte üçüncü kere monitör karşısına geçti. Gösterim içinde hazırlanan reklam videolarından Erdoğan’a sual yönelten adların tutumlarına kadar adeta Erdoğan’a moral gecesi gibi hazırlanan programlar da durumu kurtarmaya yetmiyor. Ülke gerçeklerinden kopan Erdoğan, her programda uzun uzun iktidarın ‘başarılarını’ konu alıyor. Bir buçuk ayda üçüncü kere tv yayına iştirak etmesi Saray’da yaşanmış olan paniği göstermeye yetiyor. Sadece bütün çabasına karşın Erdoğan da iktidardaki çözülmeye mani olamıyor.