İki yılda 482 bin fatura ödendi

0
91
Ekrem İmamoğlu

CHP’nin Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok büyük kentin belediye başkanlığı kazandığı yerel seçimlerin üzerinden iki yıl geçti. CHP’li Torun, “Milletimiz, ‘Bu iktidara mahkum değiliz’ diye haykırmış, kutuplaşmayı, baskıyı, korkuyu yenmiştir” dedi.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP, 11’i büyükşehir, 247 belediyede yönetimi kazandı. AKP’nin elinde 25 yıl geçiren çok sayıda belediyeyi iki yıldır yöneten CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisinin yerel yönetimlerdeki yeni yol haritasını anlattı. “Millet kuru ekmeğe muhtaçken CHP’li belediyelerin vatandaşı kandıran çılgın projelere ayıracak bir kuruşu yoktur” diyen Torun, “Bizim belediyelerimiz halkın parasını çılgın projelere, bir avuç azınlığa değil, vatandaşların öncelikli sorunlarına harcadı” ifadelerini kullandı.

Torun, yaptığı değerlendirmede, “Yerel seçimlerde elde edilen başarı, sadece CHP ya da Millet İttifakı’nın değil, bizatihi, iktidarın köşeye sıkıştırdığı halkımızın kazanımıdır” ifadelerini kullandı.

Halkın memnuniyet oranının her geçen gün arttığını ifade eden Torun, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Son verilere göre 9 milyon 600 bin vatandaşa ayni, 1 milyon 700 bin vatandaşa nakdi yardım yapıldı. 42 milyon 500 bin öğün yemek dağıtıldı. 78 milyondan fazla maske ve dezenfektan ürünü dağıtıldı. Borcu olmasına rağmen 1 milyon 200 bin abonenin suyunu kesmedi. 482 bin fatura ödendi.

SOSYAL YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Belediyelerimiz önümüzdeki 3 yıl içinde birbirinden kıymetli yüzlerce projeyi hayata geçirecek. Bu kapsamda dört ana başlığa önem veriyoruz. Bir, yönettiğimiz şehirlerde yoksulluk envanteri çıkarılacak, sosyal yardımlar artarak devam edecek. Dezavantajlı kesimler, hizmette önceliğimiz olacak. İki, yerli üreticiye ve çiftçiye destekler sürecek, yerel kalkınma ve istihdam politikaları öncelenecek. Üç, şehirlerimizin yıllardır ihmal edilen ulaşım ve çevre sorunlarının çözümüne yönelik projelere ağırlık verilecek. Ucuz ve konforlu ulaşım hedefimiz olacak. Dört, deprem ve susuzluk gibi doğal tehditlere karşı geliştirilen projeler birer birer uygulamaya konulacak. ”