İhalenin altından TÜRGEV’liler çıktı

0
28
TÜRGEV

TÜRGEV’in eski görevlileri müteahhitliğe de başladı. Bir devre TÜRGEV’de etken vazife meydana getiren Zeynep Devran’ın geçen sene idare heyeti başkanı olduğu Fed Yol İnşaat isminde şirket son 2 ayda 2 ihale kaptı.

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’nin açmış olduğu, “Yol Bordür ve Tretuar Tamiri Imal İşi” ihalesinin kararı belli oldu. İhaleyi, merkezi Bingöl’de şubesi ise Ankara’da bulunan Fed Yol İnşaat Enerji Madencilik Tic. Ve San. A.Ş. 4 milyon 984 bin 650 TL’ye aldı. İhale kapsamında Zeytinburnu’nun Beştelsiz, Sümer, Veliefendi, Çırpıcı, Nuripaşa, Yeşiltepe ve Kazlıçeşme mahallelerindeki yolların tamiri yapılacak. Tamirat işleri 2022 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Fed Yol İnşaat şirketi geçen ay da, Ziraat İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden bir ihale almıştı. Fed Yol, yeniden merkezi Bingöl’de bulunan Var-Al İnşaat Gezim Taşıma Bilişim Danışmanlık Tahsil Tic.ve San. Ltd. Firması ile ortak olarak girmiş olduğu ihaleyi 10 milyon 575 bin TL’ye almıştı.

TÜRGEV’LİNİN YÜKSELİŞİ

Fed Yol İnşaat şirketi 2014 senesinde Enis Devran tarafınca Bingöl’de kuruldu. 2018 senesinde şirketin başına Fuat Davran geçti. Mayıs 2020 ‘de ise Fuat Davran hisselerini Zeynep Davran’a devrederek ortaklıktan ayrıldı. Firmanın idare heyeti başkanlığını ve Ankara’daki şube müdürlüğünü Zeynep Davran üstlendi.

Zeynep Devran’ın toplumsal medya hesabındaki paylaşımlara nazaran, bir devre TÜRGEV’de etken vazife yapmış oldu. Devran, bilhassa 2018 senesinde Kültür ve Gezim Bakanlığı müşavirliğine getirilen Yıldız gazetesi yazarı Sibel Eraslan ile yakın emek verme içerisinde yer aldı. Toplumsal medya hesabından TÜRGEV’in emekleri yanı sıra başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve öteki AKP’li siyasilerle çekilmiş fotoğrafları paylaşan Devran, bazen aile şirketlerinden Devran İnşaat’ın paylaşımlarını da paylaştı. Devran İnşaat’ın başlangıcında ise Fuat Davran bulunuyor.