İBB Başkanı İmamoğlu: 26 Haziran’da temeli atılacak köprünün Kanal İstanbul’la ilgisi bulunmuyor

0
23
Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 26 Haziran’daki temel atma töreni öncesi Kanal İstanbul’un güzergahındaki Sazlıdere Barajı’nda basın toplantısı yapmış oldu.

İmamoğlu, “Bu bölge betonlaşmış, nüfus artışı hızlanmış, şehirleşme baskısını yoğun hisseden İstanbul’umuz için bir su kaynağı, ziraat arazisi ve hem de bir soluk alma alanıdır. İstanbul yalnız Türkiye’nin takip etmiş olduğu bir bölge değildir yahut İstanbul yalnız Türkiye’nin takip etmiş olduğu bir metropol değil. Dünyanın da büyük ilgisi İstanbul üstüne” dedi.

‘İşte ilizyon budur’

“Cumartesi günü yapılacak temel atma töreni Kanal İstanbul’un temel atma töreni değildir” diyen İmamoğlu, şu fadeleri kullandı:

“Sazlıdere’yi köprüyle geçecek oldukca evvel planlanmış Hastak Kavşağı- Nakkaş Kavşağı arası yol imal temelidir. Burada bir köprünün yapılacak olmasının kanal projesi ile ilgisi bulunmaktadır. Yol projesiyle alakalı bulunmaktadır. İşte ilizyon budur”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 26 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Kanal İstanbul’un ilk köprüsünün temelini atacaklarını açıklamıştı.