HDP’li Kaya: Saldırganın SADAT tarafınca Suriye’de silahlı tahsilden geçirilmiş biri bulunduğunu öğrendik

0
35
Onur Gencer

HDP’li Hüday Kaya, HDP binasına hücum eden ve parti mensubu Deniz Poyraz’ı öldüren Özsevi Gencer’in SADAT tarafınca Suriye’de silahlı tahsilden geçirildiğini söylemiş oldu.

HDP İstanbul Mebus Hüda Kaya, HDP İzmir İl Örgütü binasına yönelik atak ve parti mensubu Deniz Poyraz’ın öldürülmesine ilişik açıklamalarda bulunmuş oldu. Kaya, HDP binasına hücum eden ve parti mensubu Deniz Poyraz’ı öldüren Özsevi Gencer’in, SADAT tarafınca Suriye’de silahlı tahsilden geçirildiğini açıkladı.

Yol TV’ye icra ettiği açıklamada Kaya, “Bunu tekrar bir sarhoş, bir çılgın, bir bilinçsiz şeklinde yansıtmaya çalışacaklardı ki araştırmalarımız sonunda bu ferdin bilgilerine ulaştık” dedi.

Kaya, şu şekilde devam etti: “SADAT tarafınca Suriye’de silahlı tahsilden geçirilmiş, ülkücü işaretleriyle poz veren, elinde silahlarla poz veren, profilinde bu tarz şeyleri paylaşan ve insanlık dışı küfürlerle HDP’lileri, Kürtleri, Alevileri, muhalefi çevreleri en fena bir üslupla hedef haline getiren, tehdit eden paylaşımlarını tespit ettik.”