HDP’li Buldan: Bundan sonraki seçimlerde asla kimse bizlerden aynı tavrı beklemesin

0
19
Pervin Buldan

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya seçimlerinde destekledikleri demokratik güç birliklerinin mühim ve değerli bulunduğunu belirtti. Buldan, “Sadece bundan sonraki seçimlerde asla kimse bizlerden aynı tavrı beklemesin” ifadelerini kullandı.

Buldan, Antep’te partisinin il binası önünde düzenlenen “Halkla Randevu” programında icra ettiği konuşmada, mevzubahis toplanmanın bir miting olmadığını, halkla buluşmayı amaçladıklarını söylemiş oldu.

Bundan sonrasında yapılacak seçimlerde üstlerine düşen rolü en iyi halde yerine getireceklerini anlatım eden Buldan, şunları kaydetti:

“Bir dahaki seçimde elbet üzerimize düşen rolü ve sorumluluğu en iyi halde yerine getireceğiz. Sadece bir tek bir taraf için söylemiyorum, diğer yanda da… Öteki taraf derken, elbet Ulus İttifakı’nı kastediyorum. Bu ülkede kim iktidar olmak bekliyorsa, bu ülkenin en büyük problemi olan Kürt sorununu sökmek zorundadır ve mesele çözülmeden bu ülkeyle demokrasi gelmeyecektir. Onun için asla kimse Kürt halkının oylarını cebinde kararlı olarak görmesin.”

“Bizler, hiç kimseye zorunlu ve mahkum değiliz” diyen Buldan, “Fakat bu ülkede şayet demokrasinin gelişmesini istiyorsanız işte öyleyse HDP’tepsi ve Kürtleri esas almak zorundasınız. Asla kimse HDP’yi rahat lokma olarak görmesin. Geçmişte bilhassa son seçimlerde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya seçimlerinde desteklediğimiz demokratik güç birlikleri elbet mühim ve kıymetliydi. Sadece bundan sonraki seçimlerde asla kimse bizlerden aynı tavrı beklemesin. Aynı tavrı göstermeyeceğimizi hepimiz artık bilsin ve bilmelidir” ifadelerini kullandı.