HDP Eş Genel Başkanı Buldan’dan Deniz Poyraz’a ‘terörist’ diyen Bahçeli’ye cevap: Savcıları göreve çağırıyoruz

0
24
Pervin Buldan

Partisinin öbek toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin İzmir’deki HDP il binasına yönelik saldırıda yaşamını kaybeden Deniz Poyraz‘a yönelik ‘terörist’ ifadesine reaksiyon gösterdi. Bahçeli’nin Deniz Poyraz’ı ve ailesini hedef gösterdiğini belirten Buldan, “İktidarın ufak ortağı Deniz’i ve ailesini hedef göstermiştir. Adeta, niçin daha çok HDP’li öldürülmedi diye yakınmıştır. Yeni cinayetlere kapı aralayacak bu açıklamalara karşı savcıları göreve çağırıyoruz” diye konuştu.

Buldan’ın açıklamalarınan öne çıkan detaylar şöyleki:

– Adımız ayağa kalkan umuttur. Adımız; Deniz Poyraz’dır! Sana sözümüzdür Sevgili Deniz. Yarım kalan hayallerin milyonların hayalidir. Aydınlattığın bu yolda barışı bu ülkede ne olursa olsun gerçekleştireceğiz. Katilin profili bize ortak bir yüzü göstermektedir. Nelerdir bu ortak yüz? HDP’ye yönelik “haşere temizliği yapılsın” diyen soykırım dilidir. “Daha neler görmüş olacaksınız” diyen tehdit dilidir. “6 milyon bireyin verdiği oy kalaşnikof kurşunudur” diyen medya tetikçiliğidir! Deniz Poyraz’ı katleden örgütlü, planlı birlikteliktir. İstedikleri kadar sorumluluktan kaçmaya çalışsınlar, kurtulamazlar. İzmir katliamında bu ortak yüzün sahiplerinin tamamının parmak izi, nefret izi vardır. Suçüstü yakalandılar! İktidarın ufak ortağı Deniz’i ve ailesini hedef göstermiştir. Adeta, niçin daha çok HDP’li öldürülmedi diye yakınmıştır. Yeni cinayetlere kapı aralayacak bu açıklamalara karşı savcıları göreve çağırıyoruz.

– Tüm bunların ortak yüzleri işte budur. Bunların tüm bunlar kol koladır. Deniz Poyraz’ı katleden de bu örgütlü, planlı birlikteliktir. İzmir katliamında bu ortak yüzün sahiplerinin tamamının parmak izi, nefret izi vardır. İzmir katliamında tıpkı öncekilerde olduğu benzer biçimde kabahat üzeri yakalanmışlardır. İktidarın bürokrasi adına bu kürsülerden ürettiği HDP düşmanlığıyla, nefret diliyle tetikçi arasındaki ilişki aleni olarak ortadadır. Gizlemeyeceksiniz.