Halka gözdağı veriyor

0
120
Faik ÖZTRAK

Erdoğan’ın halkın kazanılmış tüm haklarını tek bir imza ile yok ettiğini kaydeden CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bu, milletimize verilmiş açık bir gözdağıdır” dedi.

MYK toplantısının ardından gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Erdoğan, gözdağı veriyor” ifadelerini kullandı.

“Erdoğan’ın şahsım hükümetinin elinde gün geçmiyor ki devlet krizi yeni bir zirve yapmasın” diyen Öztrak, “Türkiye Cumhuriyeti ucube rejim elinde anayasal bir devlet olmaktan çıkmıştır. Kağıt üstünde anayasalı bir devlet haline gelmiştir. Keyfilik, kuralsızlık had safhadadır. Milletimiz Cuma geceleri, huzur içinde yastığa baş koyamamaktadır. Ülkemiz, her Cumartesi yeni bir kargaşaya, yeni bir kaosa uyanmaktadır. Geçtiğimiz hafta sonu da sabah uyandık, Resmi Gazete’ye bir baktık. Bir el ülkenin altını üstüne getirmek için elinden geleni ardına koymamış” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın ülkeyi “yap-boz”a çevirdiğini söyleyen Öztrak ayrıca, “Erdoğan, vesayeti altındaki Meclis Başkanı’nı ve vesayeti altındaki yargıyı araç olarak kullandı. Bir milletvekilinin vekilliğini düşürdü. Sonra da Anayasa Mahkemesi’ne bir parti için kapatma davası açtırdı. 10 yıl önce kadına karşı şiddeti ve aile içi şiddeti önlemek için hazırlanan İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti. Yetmedi, ‘faiz sebep, enflasyon sonuç’ safsatasına ideolojik körlükle inanan kesimleri memnun etmek için 5 ay önce atadığı Merkez Bankası Başkanı’nı bir gece yarısı kurban etti. Böylesine keyfi bir yönetim dünyanın neresinde var? Dünyaya pes dedirten bu tür ucubelikler ancak cumhur ittifakının, adını cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi koyduğu ucube tek adam vesayet rejiminde olur” diye konuştu.