Gelecek Partili Özdağ: AK Parti’den 50’ye yakın milletvekiliyle görüşüyoruz

0
19
Selçuk Özdağ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “AK Parti yakında oldukca ciddi kayıplar yaşayacak, katılımlar görmüş olacaksınız” dedi. Özdağ, AKP’den 50’ye yakın milletvekiliyle görüştüklerini söylemiş oldu.

Halk TV’de canlı gösterilen ‘Açıkça’ programında açıklamalarda bulunan Özdağ, artan ekonomik sıkıntılar ve Sedat Peker’in iddiaları sebebiyle partide ve tabanda rahatsızlıklar yaşandığını söylemiş oldu.

Özdağ, AKP’de kaç mebus arkadaşı olduğu sorusu üstüne şu şekilde konuştu:

“Son altı ay içerisinde bizimle konuşan oldukca sayıda mebus ve siyasetçi var. Ciddi hayal kırıklığı yaşıyorlar. Gün geçtikçe sosyal tabanlarını kaybettikleri için, ulus desteğini kaybedip yalnız devlet yardımıyla ayakta durduklarını bildikleri için de bu insanoğlu bizlerle görüşüyorlar. Son zamanlarda da artmaya başladı. Bu şekilde bir ortamda gizli saklı çözülmeler var. AK Parti kısa sürede oldukca ciddi kayıplar yaşayacak, katılımlar görmüş olacaksınız. MHP’den de katılımlar olacak.”

“AK Parti’den kaç vekil kopabilir?” sorusu üstüne de Özdağ, “Bizler 50’ye yakın milletvekiliyle görüşüyoruz. Bu arkadaşlarla istişarelerimizi artmaya başladı” dedi.

Özdağ, kasımda erken seçim olma ihtimalini yüksek gördüğünü söylemiş oldu.