Fatih Altaylı, Oğuzhan Asiltürk ile olan 30 senelik anısını paylaştı: “Adnan Oktar’ın villasındaydı”

0
57
Oğuzhan Asiltürk

30 sene ilkin bir ailenin, kızlarının Adnan Oktar ve müritleri tarafınca alıkonulduğunu söylemesi üstüne durumu polise bildirdiğini anlatım eden Fatih Altaylı, polislerin baskın bitirdikleri villada o devre mebus ve eski bir bakan olan Oğuzhan Asiltürk’le karşılaştığını yazdı.

“Kendisi ile ilk karşılaşmam 90’lı yılların ilk yarısına muadil gelir” diyen Altaylı, bu yıllarda bigün genç bir kızın ailesi tarafınca evlatlarının Adnan Oktar ve müritleri tarafınca kaçırmış olduğu yönünde suç duyurusu aldığını ve durumu polise bildirdiğini kaydetti.

Altaylı, polisin eve baskın yaptığını ve Güvenlik Müdürü’nün kendisini arayarak, “Fatih Bey, teessüf ederim. Evde alıkonulmuş bir kız var diye giden ekiplerimiz evde bir Bakan’la karşılaştı” söylediğini aktardı ve bu bireyin o devre mebus olan Oğuzhan Asiltürk bulunduğunu belirtti.

Altaylı’nın ‘Sosyal müsilaj’ başlıklı yazısının Oğuzsan Asiltürk ile alakalı olan kısmı şöyle:

“ARKASINDA ATATÜRK FOTOĞRAFI YOKTU”

“Kendisi ile ilk karşılaşmam 90’lı yılların ilk yarısına muadil gelir.

O devre ben Adnan Hoca ve kabahat örgütü ile uğraşıyordum, onlar da benim hakkımda akılalmaz iftiralarla o halde mail olmadığı için fakslarla saldırıyorlardı. Benim gay olduğumu, bayan sattığımı, kumar borçlarım için eşimi pazarladığımı falan 10 bin değişik yere faks mesajları ile iletiyorlardı.

Bu iğrençlikle savaşım için desteğini istemek suretiyle Asiltürk’ten buluşma alıp, TBMM’deki ofisine gitmiştim.

İlgimi çeken her milletvekilinin odasında peşinde asılı duran Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafının Asiltürk’ün peşinde olmamasıydı.

Nedenini sorduğumda “Odada tadilat yapılıyordu, indirdik” demişti.

Kendisini tekrar görmedim.

Fakat birkaç yıl sonrasında bir vakada yeniden yolumuz kesişti.

Genç bir kızın ailesi, kızlarının Adnan Oktar ve müritleri tarafınca kaçırılıp alıkonulduğunu bildirince ben de durumu İstanbul Emniyeti ile paylaştım.

Aile ile güvenlik temasa geçti ve savcılığın da devreye girmesi ile kızın alıkonulduğu Adnan Oktar evine baskın yapılmış oldu.

Ondan sonra son zamanların Güvenlik Müdürü beni aradı ve “Fatih Bey, teessüf ederim. Evde alıkonulmuş bir kız var diye giden ekiplerimiz evde bir Bakan’la karşılaştı” dedi.

Adnan Oktar’ın müritlerinin yaşamış olduğu villada Oğuzhan Asiltürk misafirdi ve gençlerle söyleşi ediyordu!

Latife maka üstünden hemen hemen 30 yıl geçmiş.”

MİLLİYETÇİ CEPHE’NİN İÇİŞLERİ BAKANI’YDI

15, 16, 19, 20 ve 21. yasama dönemlerinde Ulusal Görüş geleneğinin partilerinde mebus olan Oğuzhan Asiltürk, 1970’li yıllarda Süleyman Demirel’in başbakan, Alparslan Türkeş’in ve Necmettin Erbakan’ın başbakan yardımcılığı görevinde bulunmuş olduğu sol karşıtı ‘Milliyetçi Cephe’ hükümetlerinde İçişleri Bakanı olarak vazife yapmıştı. Asiltürk ek olarak, 70’li yıllarda Endüstri ve Teknoloji bakanı olarak da kabinede yer almıştı.