Fahrettin Altun: Lafda yardım kampanyası devletimizi aciz imlemek için başlatılmıştır

0
25
Fahrettin Altun

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Yurt dışından ve tek merkezden organize edilen lafda yardım kampanyası, ideolojik saiklerle, devletimizi aciz imlemek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır” dedi.

Fahrettin Altun, icra ettiği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizi etkisinde bırakan orman yangınlarıyla devletimizin bütün imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 35 ilimizde 129 yangının 122’si denetim dibine alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. İyi niyetli her yardım ve katkı ulusal birlikteliğimizin gereğidir. Sadece bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen lafda yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz imlemek, devlet- ulus birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın söylediği benzer biçimde yitirdiğimiz canlar haricinde tüm kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.”

‘RESMİ MERCİLERE İTİMAT EDELİM’

Toplumsal medyada, bildiri gruplarında ve forumlarda yayılan bilgilerin pek çoğunun asılsız bulunduğunu söyleyen Altun, “Bugün bu şekilde bir organik afet niteliğinde dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına güven edelim” dedi.