Eski Cumhuriyetçi aday: 2022’de yola çıkıyoruz, Trump’ı alt edebilecek bir rakip tanımıyorum

0
51
Trump

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Orlando’daki konuşması sırasında, bir kez daha 2020 başkanlık seçimlerinde usulsüzlük yapıldığını öne sürmüştü ve yeniden aday olabileceği imasında bulunmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ABD Güney Carolina 4. Kongre bölge eski Cumhuriyetçi adayı Evanjelik Papaz Mark Burns, Donald Trump’ın Muhafazakar Parti üyeleri arasında hala büyük bir destek gördüğünü ve bu durumun 2024 başkanlık seçimlerinde başarılı olma ihtiamlinin oldukça sağlam olduğunu söyledi.

‘Evi geri almak için 2022’de yola çıkıyoruz’

Burns’un açıklamaları şu şekilde:

  • Her şeyden önce, anketlere göre oyların yüzde 6 ila 8’inden fazlasının Trump’a gittiği açık. Ardından ise Florida Eyaletinin valisi Ron DeSantis geliyor. Ancak Muhafazakar Parti’nin 2024’teki adayına verdiği ezici destek hala Donald Trump için geçerli. Evi geri almak için 2022’de yola çıkıyoruz. Ve Donald Trump hala Cumhuriyetçi Parti’nin lideri. Ona karşı gerçek bir rakip görmüyorum. Tabii ki, bundan dört yıl sonra çok şey olabilir. Ancak şu an itibariyle, Donald Trump’ı alt edebilecek bir rakip tanımıyorum.
  • Sadece son ankete göre, Cumhuriyetçi üssün yüzde 72 ila yüzde 82’si, 2024’te Donald Trump’ı destekleyecek. Ayrıca, ankete katılanların 50’sinden fazlasının üçüncü bir parti kurduğunda buraya geçebileceklerini belirtiyorlar. Bunun Amerika’da muhafazakarlar olarak yapmaya çalıştığımız şeye zarar vereceğini ve muhafazakar gündemimizi partiyi bölerek zorlayacağını düşünüyorum. Ancak Donald Trump’ın çok fazla ağırlığı olduğu çok açık, öyle ki Cumhuriyetçi Parti’nin Donald Trump’ın söylediklerini gerçekten dinlemesi gerekiyor, ancak Trump 3. bir parti kurmayacağını, aday olursa da bunun Cumhuriyetçi Parti bayrağı altında olacağını açıkla söyledi.

‘Biden’ın herhangi bir gündemi hayata geçirmesini nasıl çok zorlaştırdığımızı görebilirsiniz’

  • Liberal California eyaletinde çok önemli bazı konumları kazandık. Nancy Pelosi ise, şu anda Kongre’nin kontrolünü zar zor elinde tutuyor. ABD Senatosu’ndaki gibi tamamen bölünmüş durumdalar. Peki, kontrolü nasıl ele geçireceğiz? ‘Önce Amerika’ gündemine inanan Cumhuriyetçi liderler için kampanya yürütüldüğünden emin olmalıyız. ileriye doğru hareket edeceğiz ve başkanlığı yeniden kazanacağız. Ve şu anda Azınlık Meclisi lideri olan Kevin McCarthy, çoğunluk lideri olacak. Şu anda Joe Biden’ın herhangi bir gündemi hayata geçirmesini nasıl çok zorlaştırdığımızı görebilirsiniz, çünkü onların sahip oldukları Meclis’ten geçmesi gerekiyor, ama aynı zamanda esasen Senato’dan geçmesi gerekiyor. Bu ölü bir bölünme.