Erdoğan’la ‘ittifak’ görüşmeleri icra eden Oğuzhan Asiltürk, attığı 53 tweetle Karamollaoğlu’na bayrak açtı

0
27
Erdoğan Oğuzhan Asiltürk

Mutluluk Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, partisine yönelik eleştirilerini sıraladığı toplumsal medya paylaşımında, “İnşallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Mutluluk Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir” dedi.

Mutluluk Partisi’nde bir süredir gündemde olan ‘Cumhur İttifakı-Ulus İttifakı’ ayrışması, partiyi bölünmenin eşiğine getirdi. Ocak ayında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşen SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ve yönetimini devirmek için büyük kongrenin toplanmasını da işaret eden 53 maddelik bir açıklamayla harekete geçti. Asiltürk, halen CHP ve İYİ Parti ile beraber Ulus İttifakı cephesinde bulunan SP’yi AKP ve MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakı’nın yanında konumlandırma hedefine ait mesajlar verdi.

“Bir siyasal partinin başarı göstermiş olması için, inanılmış olduğu gerçeklere hizmet etmesi icap eder. Çünkü bizim öncelikli amacımız, camiası ahlâki ve mânevi değerlere izleyeceği yolu göstermeye emek vermesi olmalıdır” diyen Asiltürk, “Normal olarak topluluğun maddî gereksinimlerini da dikkate alacağız. Sadece bunu yaparken Partiyi sâdece topluluğun karnını doyurmaya çalışan bir parti benzer biçimde göstermekten de kaçınacağız” ifadelerini kullandı.

Tweetlerinde “Mü’minlerin kardeş olduklarına inandığımız için, kardeşler içinde iyi ilişkiler olmasını istek ediyoruz. Siyâsi çekişmelerin oluşturduğu negatif ortamdan etkilenmeden, kardeşliğin oluşmasına ve gelişmesine çalışırız. Erbakan hocamızdan sonrasında, Mutluluk Partisinde vazife icra eden kardeşlerimiz, sâdece iktidarı eleştiri etmekle yetindiler” diyen Asiltürk, mevcut SP yönetiminin AKP iktidarıona eleştirel yaklaşımına reaksiyon gösterirken, ‘kardeş’ göndermesi meydana getirdiği AKP ile ‘iyi ilişkiler’ hedefine vurgu yapmış oldu.

Asiltürk, SP yönetiminin iktidar eleştirileri için, “Bu şekilde olunca, ahlâki ve mânevî değerleri savunduğu için, Mutluluk Partisini destekleyenlerin desteği azaldı. Bu yardımcı azaldığından ötürü, bundan önceki seçimde Mebus çıkaracak kadar oy aldığımız illerde, seçim ortaklaşa iş dolayısıyla baraj uygulanmadığı biçimde, aynı oyu alamadığımız için Mebus çıkaramadık. Bir siyasal partinin başarı göstermiş olması için, inanılmış olduğu gerçeklere hizmet etmesi icap eder. Çünkü bizim öncelikli amacımız, camiası ahlâki ve mânevi değerlere izleyeceği yolu göstermeye emek vermesi olmalıdır” diyerek Cumhurittifakı’na yeşil fer yaktı.

“Normal olarak topluluğun maddî gereksinimlerini da dikkate alacağız. Sadece bunu yaparken partiyi sâdece topluluğun karnını doyurmaya çalışan bir parti benzer biçimde göstermekten de kaçınacağız. Millî Görüş’ün partisini, öteki partilerden ayıran en mühim yönü, ahlâki ve mânevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır” diyen Asiltürk, “İnşaallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Mutluluk Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir” tweetiyle partide yeni idare hedefini beyan etti.

“HER YANLIŞI DÜZELTMENİN BİR YOLU VARDIR”

Asiltürk’ün paylaşımları şöyleki devam etti:

Meydana getirilen son efkarı umumiye yoklamalarında, desteğimizin fazlaca düşük çıkmasının nedeni konuşmalarda kullandığımız üslûbumuzdur. Millî Görüşçülerin en mühim rolü insanları, iyi, güzel, doğru ve faydalıya, tek kelime ile ifâde edersek, hakka dâvettir. Bu vazife, başta Mutluluk Partisi olmak suretiyle, tüm Millî Görüşçü kuruluşlarımızın en mühim görevidir. Camianın negatif hallerine bakarak, sakın bu bozukluklar düzelmez diye ümitsizliğe kapılmayın. Her gecenin bir sabahı olduğu benzer biçimde, her hatası düzeltmenin de bir yolu vardır. Bu yol Tanrı’ın buyruk ve yasaklarına uyarak ve O’na tam teslim olarak yürünecek yoldur.”