Erdoğan’dan yolculuk yasakları açıklaması: İngiltere’de birazcık sorun var, ben Boris Johnson ile görüşmemi yaptım

0
35
Erdoğan Boris Johnson

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl Teşkilatı’ndaki programda konuştu. Erdoğan, ülkelerin Türkiye’ye yönelik koronavirüs sebebiyle uygulanan yolculuk yasakları ile alakalı, “Salı günü itibarıyla Rusya yasakları kaldırıyor. Şu anda Rusya’dan da turistler Antalyamıza turistler kalkmaya başlamış olacak. İngiltere birazcık sorun var, ben Boris Johnson ile görüşmemi yaptım, inşallah orası da kaldıracak ben buna inanıyorum. Hollanda’dan pozitif yönde sesler aldık” dedi.

Erdoğan, konuşmasında AK Parti teşkilatına da mesajlar verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyleki:

Antalya için gece gündüz çalışıyoruz. Turizmde yaşanmış olan kısmi sıkıntılara karşın Antalya büyümeye devam ediyor. Dikkat edin çeşme açmıyoruz. 1.5 milyar liralık otelin açılışını yapıyoruz. Antalya’nın sabırsızlıkla beklediği atılımlar için her alanda üzerimize düşenleri yapıyoruz. 

Gezim sektöründe eleştiri önemdeki ülkeler yolculuk sınırlamalarını gevşetmeye başladı. Salı günü itibarıyla Rusya yasakları kaldırıyor. Şu anda Rusya’dan da turistler Antalyamıza turistler kalkmaya başlamış olacak. İngiltere’de birazcık sorun var, ben Boris Johnson ile görüşmemi yaptım, inşallah orası da kaldıracak ben buna inanıyorum. Hollanda’dan pozitif yönde sesler aldık. 

Bugün mahalli yönetimlerde vaziyet asla iç açıcı değildir. İl Başkanımızın anlatım etmiş olduğu, su parası su. Tanrı’ın nimetini hangi fiyatlarla satıyorlar, dinledik. İstanbul’da da bu şekilde, Ankara’da da bu şekilde. Bunlardan Tanrı’ın nimetini bile kullarına acımak diye bir şey mevzubahis değil. Yöresel idare hizmetlerinde Antalya hizmet fakiri kent durumuna düştü. Bırakın yeni yatırımları, eskiden tamamlananların işletmesi dahi yürütülmemektedir. 

Teşkilata ileti

Ana aşama daha fazlaca çalışacak. Peki, daha fazlaca iyi mi çalışacak? Evvela gerek milletvekillerimiz gerek bütün ana aşama ilçe teşkilatlarıyla birlikte bir, birlikte, kardeşçe, kıskanma yok. Birbirinin ile alakalı ileri geri konuşmak yok. Lideriniz olarak sizden bir şey isterim. Birbirimizi Tanrı için seveceğiz. Makam mevki için değil. Tanrı için sevmek. O şekilde bir dayanışma içerisinde olacağız. Gerek ana aşama, gerek kadın kardeşlerim, gerekse genç kardeşlerim. Birbirimizin peşinden en minik bir söz etmeyeceğiz. Bu basit bir parti değildir. Bizler bir parti tüzük kuruluşu da değiliz. Bizler bir davayız. Şayet davaysak bu davanın personeli olanlar birbirinin aleyhinde konuşamaz. Bizler yola çıkarken pazara kadar değil, mezara kadar beraberiz dedik. Bırakın gidenler gitsin, asla umursamayın.

‘Bir arkadaş vekiller uğramıyorlar dedi’

Bir arkadaş, bir ille ilgili, ilimizin vekilleri uğramıyorlar dedi. Teşkilatı doğru dürüst görmüyoruz dedi. Burası (Antalya) değil, başka ille ilgili. 6 milletvekilimiz, tüm hafta salı, çarşamba, perşembe Ankara, bunun haricinde Antalya’da olması lazım. Benim mebus dostlarım, dağ, taş demeden her yeri dolaşmaları lazım. Mebus arkadaşlarımız teşkilata doğal olarak olacaklar, meydana getirilen programa uyacaklar.