Erdoğan’dan vekillere direktif: Vatandaşla daha sık buluşun

0
23
Recep Tayyip Erdoğan

AKP son aylarda hem parti bununla birlikte Cumhur İttifakı içerisindeki krizlerle boğuşuyor. İktidarın pis ilişkilerinin ortaya saçılmış olduğu bir dönemde Erdoğan, AKP’li milletvekilleriyle bir araya geldi. Bu manidar buluşmada Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarına gore “Bakanlıkların uygulamaları ve siyasetleri istişare edildi.”

AKP Genel Merkezi’ndeki basına kapalı toplantı, ortalama 3 saat sürdü. Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde 27 Şubat 2020’den sonrasında ilk kere milletvekilleriyle bir araya gelmiş oldu. 55 milletvekilinin bulunmuş olduğu toplantıya, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcıları Dirimsel Yazıcı, Erkan Kandemir, Hamza Dağ da katıldı.

Toplantının peşinden, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Çelik, Erdoğan’ın son dönemde icra ettiği ziyaretlere ait milletvekillerine aktardığını belirtti. “Bu toplantılar serisi devam edecek. (Erdoğan) Haftaya da milletvekillerimizle bir araya gelecek” dedi ve “Genel merkezimizde başka bakanlıkların uygulamalarının ve siyasetlerinin milletvekillerimizle beraber istişare edilmiş olduğu, bu seri aynı halde devam edecek. Belediye başkanlarımızla alakalı olarak esasen bu devam ediyor” ifadelerini kullandı. Çelik’in bakanlıklara dair vurgusunun, iktidar içerisindeki tartışmaların yoğunlaştığı bir döneme muadil geliyor oluşu dikkat çekti. Çelik, “Genel başkanımız vekillerimize, ‘vatandaşla daha sık buluşun’ dedi. İlleriyle alakalı değerlendirmelerin yanı sıra salgınla savaşım hikayesinde görüşlerini paylaştılar” diye konuştu.