Erdoğan’dan Trump’a mesaj: Ortaya koyduğunuz vizyon için teşekkür ederim

0
40
Recep Tayyip Erdoğan Donald Trump

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de başkanlık seçimini Joe Biden’a kaybeden Donald Trump’a mesaj gönderdi. Erdoğan mesajında, “Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Trump’a gönderdiği mesajda, “seçimlerin dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını” diledi.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“Resmi seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim. Ülkelerimiz arasındaki tarihi dostluk, ortaklık ve müttefiklik ilişkilerinin bu güçlü zemin üzerinde daha da ilerletilmesi karşılıklı çıkarlarımızın bir gereği olup, Türkiye olarak önümüzdeki dönemde de bu yönde her türlü çabayı sarf edeceğimizden emin olmanızı isterim. Bu vesileyle, her zamanki sıcak dostluğunuz için bir kez daha içtenlikle teşekkür eder, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletirim.”

BİDEN’A DA MESAJ GÖNDERMİŞTİ

Erdoğan, ABD’de başkan seçilen Joe Biden’a da mesaj göndermiş ve “Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkilerimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır” demişti.