Erdoğan’dan partisine: Seçimlere kadar gece gündüz sahada olmamız gerekiyor

0
15
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerine ilişik partisine “2023 Haziranı’ndaki seçimlere kadar gece gündüz sahada olmamız, hanımlardan başlayarak bütün yurttaşlarımızın desteğini almamız gerekiyor” mesajını verdi.

Erdoğan, AKP Bayan Kolları Öğrenim ve İstişare Kampı’na video bildiri ile katıldı.

“Son kongrelerimizde yeni vazife üstüne alan arkadaşlarımızı kutlama ediyorum” diyen Erdoğan, “AK Parti kurulduğu günden beri her işini istişare ile meydana getiren, davasına ve ülkesine hizmet yolunda hakkın rızası haricinde amaç gütmeden savaşım yürüten bir partidir. Bu kutlu mücadelenin sancaktarlığını hep hanımlarımız yapmıştır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şu şekilde devam etti: “Elde ettiğimiz her başarıda en büyük hisse hanımlarımıza aittir. Tahsilden iş yaşamına her alan şeklinde siyasette de kadınlarımızın hak etmiş olduğu konuma ulaşmasını AK Parti elde etmiştir. Bayan kollarımızı parti teşkilatımızın üç ana omurgasından biri haline getirdik. Bayanların siyasette bu derce kuvvetli konuma gelmesine sergilenen direnci AK Parti Genel Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak sizle beraber verdiğimiz savaşım verdik.”

“Sahada tek olmadığımızın bilinci içerisinde daha oldukça çalışmamız, daha oldukça eve girmemiz, daha oldukça gönüle dokunmamız ihtiyaç duyulan bir devre bizi bekliyoruz” diyen Erdoğan, şunları beyan etti:

“2023 Haziranı’ndaki seçimlere kadar gece gündüz sahada olmamız, hanımlardan başlayarak bütün yurttaşlarımızın desteğini almamız gerekiyor. Tek bir anımızı boş geçirmememiz ihtiyaç duyulan döneme girdik.”