Erdoğan’dan partisine seçim talimatı: Kapı kapı gezmek mecburiyetindeyiz

0
23
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisine 2023 seçimleri için direktif verdi. Meclis’in ara vereceğini hatırlatan Erdoğan, “Meclis’in ara vermesiyle tamamımız arazide olacağız. Meydanlarda olacağız” dedi ve ekledi: “Kapı kapı gezmek mecburiyetindeyiz.”

Ekonomideki gelişmelere bakarak ilave yardımcı adımları atabileceklerini söyleyen Erdoğan, “Yatırım, üretim, istihdam, ihracat, gelişme odaklı yardımcı ve teşvik politikalarımızla herkesten daha ileri bir seviyeye ulaştık. Ilkin yurttaşlarımızın huzurunu, güvenliğini, refahını sağlamak mecburiyetindeyiz. Salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere bakarak ilave yardımcı adımları da atabiliriz” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın siyasal, diplomatik, askeri olarak en kuvvetli ülkeleri arasına girmek için 2023 virajını kazasız, belasız dönmemiz gerekiyor” diyen Erdoğan, şunları söylemiş oldu: “2023 seçimleri çok büyük hale gelmiştir. Karşımızdakiler de bunun farkındadır. Türkiye’ye diz çöktürememenin öfkesinde olanlar niyetlerini saklama gereği bile duymuyorlar. Muhalefetin giderek çirkinleşen, arsızlaşan, kin ve nefret kokan üslubu 2023 ile alakalı telaşlarını da ele veriyor. Bu kesimin oyuncuları PKK’dan FETÖ’ye bütün terör örgütlerinin, Amerika’ye kadar yeminli Türkiye düşmanlarının desteğine mahir olmak için canhıraş bir uğraş içerisinde. Freni patlamış kamyon benzer biçimde yokuş aşağı gidiyorlar.”

“HEPİMİZ ARAZİDE OLACAĞIZ”

“Bugün il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, hanımefendi kollarımız, gençlik kollarımız bir aradayız fakat bir şey hatırlatacağım. Kabine üyelerimiz, yardımcıları, milletvekillerimiz var” ifadelerini kullanan Erdoğan, şunları söylemiş oldu:

“Meclis ara veriyor. Meclis’in ara vermesiyle tamamımız arazide olacağız. Meydanlarda olacağız. Şunu bilhassa hatırlatacağım; arazide yapacağımız çalışmaların raporlarını genel merkeze mutlaka raporlayacağız. Öbek başkan vekilliğine raporlayacağız. Yoksa bir gezinsel yolculuk olarak illerimize gideceksek nafile. 2023’e kesin bir halde hazırlanacaksak bizim için son iki durak var. Bu, 2021’dir, 2022’dir. 2023 tamamen seçim Bu çalışmayla bizler istikametini yitirmiş, avara kasnak benzer biçimde dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz.”

MUHALEFETİ HEDEF ALDI: NEYMİŞ, UÇAKLARI SATACAKMIŞ

Açıklamasında muhalefeti hedef alan Erdoğan, “Neymiş, erişince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de söylemiş oldu. Uçakları sattığın süre devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyayı dolaşacaksın. Ne ile? Tarifeli uçaklarla mı? Yok, trene binersin. Otobüslerle birlikte yolculuk edersin. Hemen sonra da ben çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağım dersin. Hayırlısı olsun. Sen bu kafayla daha oldukça gidersin. Ulus İttifakı’nın öteki üyeleri de bunlardan değişik değil aslına bakarsan. Eşeği sağlam kazığa bağla ki hemen sonra Tanrı’a emanet et. Onun için tedbirleri almamız lazım. Kapı kapı gezmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.