Erdoğan’dan AKP’li belediye başkanlarına direktif: Bütün ihaleleri canlı yayınlayın

0
61
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li belediye başkanlarıyla buluşan Erdoğan, “Bilhassa bayındır düzenlemelerinde hiç şaibeye yer vermeyecek biçimde adil ve aleni bir emek harcama ortaya koymanız gerekiyor. Aynı biçimde ihaleleri ne olursa olsun saydam bir halde gerçekleştirin, hatta bütün ihaleleri canlı yayınlayın” dedi.

“Istila şartlarının rahatlamasıyla yine siz belediye başkanlarıyla bir araya gelmekten sevinç duyuyorum” diyen Erdoğan, bundan sonraki süreçte başkanlarla ‘daha sık bir araya gelmeyi umut ettiğini’ kaydetti.

Erdoğan, AKP’li başkanlardan ‘vatandaşa kıymet veren’ bir belediye anlayışı istediğini dile getirerek, “Sizlerden hizmet ederken samimiyeti güler yüzü bırakmamanızı isterim. Sokaktan, çarşıdan ayağını kesmemelidir. Emek harcamadan bir tek toplumsal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği oldukça aleni ortaya çıkmıştır. Toplumsal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini almaz, alamaz” dedi.

AKP’nin 2019 yöresel seçimleri öncesinde açıklamış olduğu 11 prensibe ‘sıkı sıkıya bağlı olunmasını’ söyleyen Erdoğan, ihaleler hikayesinde dikkat çeken bir direktif vererek laflarını şöyleki sürdürdü:

“İMAR DÜZENLEMELERİNDE ŞAİBİYE YER VERMEYİN”

“Bilhassa bayındır düzenlemelerinde hiç şaibeye yer vermeyecek biçimde adil ve aleni bir emek harcama ortaya koymanız gerekiyor. Aynı biçimde ihaleleri ne olursa olsun saydam bir halde gerçekleştirin, hatta bütün ihaleleri canlı yayınlayın. Yapmış olduğunuz işlerin tanıtımına ehemmiyet verin. Mahalli Yönetimler Başkanlığımız illerimize yönelik emek harcamalar yapıyor.

Siz değerli üyelerimizin milletimizin gönlünüze girmedeki başarısı 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin de sonucunu etkileyecektir. Sorunları yerinde görmenizi, yurttaşlarımızın dertleri ile dertlenmenizi bilhassa rica ediyorum. Halkımızla kapı dışından değil kapılar çalınarak evlere konuk olmaya mecburuz. Sade olmak, mütevazilik içerisinde çalışmalarımızı yaygınlaştırmak bizim için en mühim vazife.”