Erdoğan: Türkiye, Afganistan’da oldukça daha çok repertuvar alabilir

0
22
Tayyip Erdoğan Joe Biden

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’nin Afganistan’dan istifa sonucuna ilişkini, “Türkiye burada oldukça daha çok repertuvar alabilir” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. Amerika Başkanı Biden ile görüşmesiyle alakalı de konuşan Erdoğan, “Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 hikayesinde değişik bir adım atmamızı beklemeyin, dedim. Zira hepimiz F-35’te üzerimize düşeni yaptık” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gazetecilerin sorularını yanıtladı, yöresel mevzular ve gündeme ilişik açıklamalarda bulunmuş oldu. Amerika’nin Afganistan’dan istifa sonucuna ilişik konuşan Erdoğan, Türkiye’nin burada oldukça daha çok repertuvar alabileceğini söylemiş oldu.

‘BIDEN’A F-35 VE S-400 KONUSUNDA FARKLI BİR ADIM ATMAMIZI BEKLEMEYİN DEDİM’

Amerika Başkanı Biden ile görüşmesine değinen Erdoğan, “Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 hikayesinde değişik bir adım atmamızı beklemeyin, dedim. Zira hepimiz F-35’te üzerimize düşeni yaptık” ifadesini kullandı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı idame eden aşılama çalışmalarına ilişik de konuşan Erdoğan, “Yoğun aşı dönemi pek oldukça yerde rehavet meydana getirdi. Temenni ederim ki eylül-ekim benzer biçimde ikimiz de kendi aşımızı üretmiş oluruz” dedi.

‘CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI BELLİ’

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişik Cumhur İttifakı adayının belli bulunduğunu söyleyen Erdoğan, “Bizim karşımıza kimin çıkacağı bizi pek de ilgilendirmiyor” gibi konuştu.

ZENGEZUR KORİDORU

Erdoğan, Zengezur koridoru hikayesinde da “Rusya tarafında geciktirme niyeti olduğuna olasılık vermiyorum. Tam aksine destek bir hava içerisinde. Kısa sürede Putin’le ikili müzakere yapacağız” açıklamasında bulunmuş oldu.