Erdoğan: Neymiş; ulus açmış, aç olarak dolaşanları buyurun doyuruverin!

0
19
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Kabahat örgütlerine bel bağlamış durumdalar” dedi. Açıklamasında muhalefete yüklenen Erdoğan, “Lafda siyasal parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara, durmadan hep karacılık. Neymiş; ulus açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin!” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, partisinin TBMM öbek toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulunmuş oldu.

Açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Dün CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat ‘lağım çukuru’ söylediği iddiaları Meclis kürsüsünden söylüyor. Aynı kürsü geçmişte FETÖ’nün kumpas projelerine de pervasızca alet edilmişti. Lağım çukuru denen iftiraların sadece kendini oraya layık görenlerin işidir. Milletten umutlarını kesenler şimdi de kabahat örgütlerine bel bağlamış durumdalar. Girmiş olduğu her seçimde şu kadar oy alamazsam bırakırım diyen fakat her defasında arsızca koltuğunda oturmaya devam edenler aynanın karşısına geçip bunu kendilerine söylemeliler” ifadelerini kullandı.

Muhalefete de yüklenen Erdoğan, “Neymiş; ulus açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin!” dedi.

“Kanal İstanbul’un inşasına başlıyoruz” diyen Erdoğan, “Depremi tetikleyeceğinden nice zırva ile engellemeye çalışanlar ilkin bu şehre karşı asgari görevlerini yerine getirsinler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarındaan öne çıkanlar şöyleki:

“Dün CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat çıkmış lağım çukuru olarak anlatım etmiş olduğu lafları Meclis kürsüsünden tekrarlıyor. Aynı kürsü FETÖ’nün kumpas projelerine de alet edilmişti. Aynı kürsü nice çarpıtmalarda da kullanıldı. Bu sadece kendini oraya layık görenlerin işidir. Milletten umutlarını kesenler, terör örgütleri yetmemiş olacak ki kabahat örgütlerine bel bağlamış durumdalar.

Bu çatı altında elde edilmiş her sonuç ülkemizi hedeflerine bir adım daha yaklaştırmaktadır. 23 Nisan 1920’den beri, sizler artık oldukca daha büyük sorumlulukla karşı karşıyasınız. 2023 hedefleriyle ülkemizi buluşturma vizyonuyla Meclis’te ve şehirlerimizde sizler geliyorsunuz. İki kez gazilik unvanı ile şereflenen Meclisimiz her devre sıkıntılı imtihanlardan geçmiştir. Fazlaca partili siyasal hayata geçişimizde, tek parti faşizmine karşın, Türkiye’yi demokrasiyle, ulusal iradenin üstünlüğüyle yeniden bu Meclis tanıştırmıştır.

Haysiyetli insanların başvurduğu çekilme diye bir kuruluş vardır. Girmiş olduğu her seçimden onurunu ayaklar dibine alıp koltuğunda oturmaya devam edenler ilkin aynanın karşısına geçip bunu kendisine söylemelidir. bizim ülkemizde asla kimsenin bu onur fukaralarından ders almaya ihtiyacı yoktur. Artık 75 yılını geride bıraktığımız oldukca partili siyasal hayatımızın armağanı olan demokrasi, sandık şeklinde kazanımlar darbelere karşın ülkemizi en üst lige taşımıştır.

Hal böyleyken AK Parti’yi pis senaryoların içerisine yerleştirme gayretlerini kabul etmemiz olası değildir. Terör örgütleriyle de kabahat örgütleriyle göğüs göğüse savaşım eden parti biziz. Kendi pis geçmişlerini bizi karalayarak örtebileceklerini sananlar, toplumsal mecra üstünden değil, demokratik mecralarla yönetildiğini 2023’te bir defa daha göreceklerdir.

Bizlere karacılık atan kesimlere baktığımızda arkalarında 3-4 örgütün olduğunu görürüz. Bunlardan biri PKK ve sivil görünümlü uzantılarıdır. Bir öteki FETÖ terör örgütüdür. Öteki ise eskiden beri Ermeni örgütlerinin artığı kuruluşlardır. Şimdi bir de organize kabahat örgütü mensuplarını eklediler. Bunların tüm bunlar aynı kaynaklardan beslenmektedir. Bütün bu malzemeleri şahsi ikbal uğruna tekrarlayan bir kısım siyasetçileri de bu listeye eklememiz gerekiyor.

“NEYMİŞ; MİLLET AÇMIŞ”

Lafda siyasal parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara, durmadan hep karacılık. Neymiş; ulus açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin! Biz bütün imkanlarımızı seferber ederek yaptık. Meydana getirmeye devam ediyoruz. Bu mevzuda en minik bir aksama mevzubahis değil. Yapılandırma ise bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük parayla değil. Onlar nankörlüğe devam ediyorlar. Bunlar çıkmış ulus aç diyor.

MARMARA DENİZİ’NDEKİ MÜSİLAJ SORUNU

İnşallah müsilaj belasından kısa zamanda Marmara’mızı, İstanbul’umuzu temizleyeceğiz. Meseleyi ilk andan itibaren takip ettik. Alınan numuneler TÜBİTAK’ta incelemeye alındı. 700’ü aşan bilim insanı ile geniş katılımlı çalıştay Kocaeli’nde düzenlendi.

Marmara Denizi’nin tamamını Koruma Alanı duyuru ederek, atık su arıtma sistemlerimizi en ileri teknolojiye taşıyarak Marmara’yı temizleyeceğiz. Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içinde inşallah tamamlıyoruz.

KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

Kanal İstanbul’un inşasına başlıyoruz. Planlama sahasının yarıdan fazlası yeşil alanlardan oluşan bu proje İstanbul’un ve ülkemizin iftiharı olacaktır. Depremi tetikleyeceğinden nice zırva ile engellemeye çalışanlar ilkin bu şehre karşı asgari görevlerini yerine getirsinler.”