Erdoğan, memleketi Rize’de protesto edildi: Bizler halkız, hepimiz kazanacağız

0
16
Erdoğan Rize protesto

Rize İkizdere’de dün yol açılışına katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyunun geçmiş olduğu güzergah üstünde bir öbek protestoda bulunmuş oldu. yurttaşlar, Erdoğan’ın bulunmuş olduğu konvoy önlerinden geçerken “Bizler halkız, hepimiz kazanacağız” çarpıcı sözleri attı.

Erdoğan, dün bir takım açılış için memleketi Rize’ye geldi. İyidere-İkizdere yolu ve tünellerinin açılışını meydana getiren Erdoğan, gece saatlerinde karayoluyla İkizdere ilçesine geçti. Bir müddet sonra da Rize’ye geri döndü.

Cengin İnşaat tarafınca projelendirilen İyidere Lojistik Liman inşaatına taş temin etmek için İskencedere Vadisi’nde açılmak istenen taş ocağına karşı savaşım eden yurttaşlar, Rize’ye dönüşü esnasında seslerini Erdoğan’a duyurmak istedi.

Her gün tabiat nöbetinde oldukları alanda yağan yağmura karşın bekleyişini sürdüren yurttaşların önü jandarma tarafınca kesildi. Tabiat nöbetindeki yurttaşlar, Erdoğan’ı taşıyan konvoy önlerinden geçmiş olduğu sırada, “Direne direne kazanacağız”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam”, “Bizler halkız, hepimiz kazanacağız” çarpıcı sözleri attı.

BÖLGEDEKİ DİRENİŞİ HEDEF ALMIŞTI

Yol ve tünel açılışında Erdoğan, İskencedere’deki mücadeleyi işaret ederek, “Türkiye’nin farklı yerlerinden ne kadar sol var ise, komünist var ise, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez” demişti.