Erdoğan: Gerçek dışı operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız

0
24
Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde basına kapalı düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu toplantısı ortalama 5 saat sürdü.

Hakkaniyet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katılmış olduğu görüşmede Meclis’e gelecek günlerde gelmesi beklenen 4. Hüküm Paketi ve yeni Meclis döneminde gündeme gelecek 5. Hüküm Paketi gündeme geldi.

Erdoğan’ın, Gül ve kurmaylardan tutukluluk süreleriyle alakalı düzenlemelerin yine gözden geçirilmesini istediği öğrenildi. 4. Hüküm Paketi’nde yer edinen ‘tutuklamada somut kanıt’ aranma şartı maddesiyle tutukluluk süreleriyle alakalı birtakım düzenlemelerin gündeme gelebileceğini anlatım ediliyor.

FETÖ’cülerin ihracına olanak tanıdığı olan OHAL sonrası getirilen geçici düzenlemenin süresinin 31 Temmuz’da dolması nedeniyle uzatılmasının planlandığı da öğrenildi. Uzatmayla alakalı sürenin 3 sene olmasının ağırlık kazanılmış olduğu belirtiliyor.

‘Haberi icra eden kuruluş özür dilemiş olduğu biçimde CHP sessiz kalıyor’

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nın sunum meydana getirdiği görüşmede, yaz döneminde hem vekillerin bununla beraber teşkilatın koordineli olarak sahada olması gerektiği açıklandı.

Erdoğan’ın görüşmede, Katar’dan gelecek öğrencilerin sınavsız bir halde tıp eğitimi alacağına yönelik tartışmalarla alakalı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekle ilgisi olmayan açıklamalar yaptığını belirterek, “Bu asılsız bir haber. Haberi icra eden kuruluş özür dilemiş olduğu biçimde CHP sessiz kalıyor. Gerçek dışı operasyonuna karşı dikkatli olmalıyız” değerlendirmesinde bulunmuş olduğu öğrenildi.

Erdoğan’ın, “Gerçek dışı operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız. Tanıtım medya başkanlığımızın rolü hakikati bahsetmek, örgüt başkanlığımızın rolü hakikatleri 11 milyon üyemize aktararak, vatandaşa doğru anlatılmasını sağlamak. Yaz döneminde de sahada gerçekleri anlatacağız” söylediği açıklandı.

Görüşmede Erdoğan’ın hayvan hakları yasasıyla alakalı de “Sözümüzü tutmamız lazım. Meclis kapanmadan bunu getirelim” talimatı verdiği bildirildi.

Turizmin de konuşulduğu görüşmede Erdoğan’ın “Bir tek Rusya’dan değil, Almanya ve öteki ülkelerden de gezgin gelecek” söylediği öğrenildi.