Erdoğan: En küçük zafiyette, üzerinde yaşadığımız toprakları bile çok görecekler

0
59
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı’na ilişkin yaptığı konuşmada, “En küçük bir sendelemede, en ufak bir zafiyette bize üzerinde yaşadığımız şu vatan topraklarını bile çok göreceklerini biliyoruz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nden Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı’na canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan, “Önceki gün Bitlis’te kaza kırıma uğrayan helikopterimizde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Kahraman askerlerimizin ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine, aziz milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı’na ilişkin, “Bu yıl çok daha güçlü, çok daha kapsamlı, çok daha organize bir şekilde yaptığımız tatbikatla yerli ve milli silah sistemlerimizi test ediyoruz. Kahraman ordumuzun bilgi, yetenek ve becerilerini görme, değerlendirme, varsa eksikliklerini giderme imkânına kavuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sadece ekonomik ve siyasi bakımdan değil, askeri ve savunma alanında da güçlü olmak durumundayız” yorumunu yapan Erdoğan, “En küçük bir sendelemede, en ufak bir zafiyette bize üzerinde yaşadığımız şu vatan topraklarını bile çok göreceklerini biliyoruz” dedi.

Türkiye açısından güçlü bir donanmaya sahip olmanın, bir tercihten öte zorunluluk olduğunu savunan AKP’li Cumhurbaşkanı, “Hiçbir ülkenin toprağında, denizinde, egemenliğinde gözümüz yoktur, sadece vatanımızı ve haklarımızı korumaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.