Erdoğan: Devletimizde her insanın yaşam kalitesi geçtiğimiz 19 yılda terfi etmiştir

0
22
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulunuyor. Burada meydana getirdiği konuşmada, ülkede yaşam kalitesinin son 19 yılda yükseldiğini korumak için çaba sarfeden Erdoğan, ülkenin birçok alanda ‘marka’ haline geldiğini savundu. Aşılama çalışmalarına ilişik de konuşan Erdoğan, Avrupa ülkelerindeki ücretli aşı iddialarını sürdürerek, “Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahi şu aşılar var ya aşılar, bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro. Bu biçimde para alarak yapıyorlar” dedi.

Ülkede geçindiren aşılama çalışmalarına ilişik de konuşan Erdoğan, aksi ortaya çıkmasına karşın Avrupa vatanlarında ücretli aşı uygulaması yapıldığına daşr iddialarını sürdürdü. Erdoğan, “Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahil aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro para alarak yapıyorlar. Hepimiz halkımızdan 1 kuruş almadık. Bizlere tembih ettiler, ‘Ya bu şekilde de olmaz, belli bir karşılık alın’ dediler” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyleki:

“Bu pandemi bu istila adeta bizi birbirimizden ayırdı. Ama şimdi bir aradayız. İnşallah bu yolculukta tüm engelleri aşarak yolumuza devam edeceğiz. Cuma namazından ilkin Arifiye’deki ana bakım fabrikamızdaki müdürlüğü ziyaret ederek oradaki kardeşlerimizle bir araya geldik. Arifiye’deki fabrikamızda meydana getirilen işleri eskiden beri gururla takip ediyoruz. Fabrikamızı yeni yatırımlarla geliştirmek, üretimini çoğaltmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Birileri müdafaa sanayiinde atılan her adımı engellemek için her türlü yalanı iftirayı kullanmaktan çekinmiyorsa da onlara karşın ülkemizi bu alanda marka haline getirmeyi başardık.

Arifiye’de bütün bu hususları enine boyuna değerlendirdik. Onlar istese de istemese de Türkiye istiklalini ve istikbalini garanti dibine alacak adımları atacak ve hedeflerine ne olursa olsun ulaşacaktır. Bay Kemal senin gücün bunu engellemeye yetmez. Yanındakilerin gücü de yetmez. İşte ulus, bay Kemal siz ise illetsiniz illet. Cumhur İttifakı tüm kuvvetiyle yoluna devam ediyor. Ülkemizi ve şehirlerimizi bu hedeflere yaklaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bugün yatırım bedeli 2 milyar 600 milyon lirayı kabul eden yapıt ve hizmetin toplu açılışını yapıyoruz.

‘SAVUNMA SANAYİSİNDE MARKA HALİNE GELDİK’

Birileri müdafaa sanayisinde atılan her adımı engellemek için her türlü yalanı, iftirayı kullanmaktan çekinmiyorsa da ülkemizi bu alanda marka haline getirmeyi başardık. Devletimizde esnafından çiftçisine kadar her insanın yaşam kalitesi geçtiğimiz 19 yılda terfi etmiştir.

ÜCRETLİ AŞI İDDİALARINI SÜRDÜRDÜ

Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahi şu aşılar var ya aşılar, bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro. Bu biçimde para alarak yapıyorlar.”