Erdoğan Bayraktar, “17/25 Aralık dosyamda ne var ise doğrudur” dedi, Erdoğan’a sitem etti

0
38
Erdoğan Bayraktar

17/25 Aralık soruşturması hemen sonra bakanlıktan çekilme eden Erdoğan Bayraktar, tahkikat dosyasında yer edinen telefon görüşmelerinin, görüntülerin ve teknik takiplerinin hepsinin kendisine ilişik bulunduğunu söylemiş oldu. Bayraktar, “Benim dosyamda ne var ise, hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur bununla beraber benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi.

AKP’ye sert laflarla yüklenen Bayraktar, parti içinde yağcılık devrinin bittiğini ve şebeklik devrinin başladığını açıkladı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da kırgın bulunduğunu kaydeden Bayraktar, “Beni şimdi attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içerisine koydu ve attı” diye konuştu.

‘AKP’DE ŞEBEKLİK DEVRİ BAŞLADI’

Eski bakan Erdoğan Bayraktar, Gazeteci Altan Sancar’a konuştu. Daha ilkin, “Açıkgözler, tatlı su kurnazları, tüfekçiler ,çöp çatanlar ve emek vermeden edinenler bitiriyor bizi…” açıklamasıyla gündeme gelen Bayraktar, mevzubahis ifaelerin AKP’ye yönelik bir kritik olup olmadığına ait şunları söylemiş oldu:

“Ben şu an etken bürokrasi yapmıyorum, partiye gidip gelmiyorum ve naturel bir ilişkim bulunmuyor. Ama ben, AK Parti’nin içindeyim, üyesiyim. Ben bu partinin ilçe teşkilatlarında bulundum, vekillik de yaptım. Partiyi ahara karşı, kısaca kamuoyunun önünde eleştirmem. Fakat şu var… Yağcılar… Hatta yağcılık dönemi de sona erdi, yağcılık geçmiyor. Şebeklik dönemi başladı. Onlar makama ve mevkiye geliyorlar. Benim yaşım geçti esasen, bu saatten sonrasında vazife istemem ve bana vazife verilmesi de yanlış olur. Sadece, bir camianın kalkınması ve gelişmesi için, hep liyakat, yeterlik ve güvenlik diyoruz. Şu anda bakıyoruz, berberden kasap, kasaptan terzi, terziden kuyumcu, tüccardan ormancı var. Bu şekilde bir durumla karşı karşıyayız ve bu konum herkesi üzüyor. Bunun bürokrasi ve hükümetle alakası yok, devlet bizim devletimiz. Devlet de fizyolojik bir nesne değildir, tanrısal bir mevhumdur. Devlete her insanın haiz çıkması lazım. Şu andaki durumun iyi olmadığı aleni. Bunu sen de görüyorsun ben de görüyorum.”

‘BENİM TELEFON KONUŞMALARIM A’DAN Z’YE KADAR DOĞRUDUR’

17-25 Aralık soruşturmalarıyla alakalı de konuşan Bayraktar, “Dosyamda ne var ise, hem tapeler hem teknik takip doğrudur bununla beraber benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi. Bayraktar devamında, “Bizi 17-25 Aralık operasyonu içerisinde bulunduk, oradaki operasyonda bizlere de dosya yaptılar, benim dosyam var. Suçlu olanın cezasını çekmesi lazım, fakat şu anda geldiğimiz noktada Tanrı beni kayırdı ve kurtardı. Şu anda oldukça iyiyim, atmaca gibiyim” diye konuştu.

‘REİS BENİ HIRSIZ ÇUVALININ İÇİNE KOYDU VE ATTI’

Bayraktar AKP’ye ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da kırgın bulunduğunu söylemiş oldu.

Erdoğan ile görüşmeyi bıraktığını söyleyen Bayraktar, “Ben görüştüm, bir buçuk yıldır görüşmüyorum. Baktım, artık görüşmenin bir faydası yok. Yoksa oradan beni attıktan sonrasında ilişkimi koparmadım. Benim tekrar liderimdir. Fakat beni çağırmasını da istemem, vazife de istemem. Fakat ben yakarma ediyorum ona, Tanrı yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Bayraktar, “Devletin düzelmesi için hakkaten, Tanrı’tan korkan, vatanını ve milletini seven, üretim meydana getiren, katma kıymeti yüksek mal üreten insanların bir bölgelere gelmesi lazım. Benim şimdi tuzum kuru. Hususi sektördeyim. Beni şimdi attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içerisine koydu ve attı” diye konuştu.