Erdoğan, AKP’li vekillerle bir araya geldi: ‘Bakanlıkların uygulamaları istişare edildi’

0
19
Recep Tayyip Erdoğan imza

AKP son aylarda hem parti bununla beraber Cumhur İttifakı içerisindeki krizlerle boğuşuyor. İktidarın pis ilişkilerinin ortaya saçılmış olduğu bir dönemde Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamalarına gore “Bakanlıkların uygulamaları ve siyasetleri istişare edildi.”

AKP Genel Merkezi’ndeki basına kapalı toplantı, ortalama 3 saat sürdü.

Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde 27 Şubat 2020’den sonrasında ilk kere milletvekilleriyle bir araya gelmiş oldu. 55 milletvekilinin bulunmuş olduğu toplantıya, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcıları Yaşamsal Yazıcı, Erkan Kandemir, Hamza Dağ da katıldı.

Toplantının arkasından, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Çelik, Erdoğan’ın son dönemde meydana getirdiği ziyaretlere ait detayları milletvekillerine aktardığını belirtti. “Bu toplantılar serisi devam edecek. (Erdoğan) Haftaya da milletvekillerimizle bir araya gelecek” dedi ve “Genel merkezimizde başka bakanlıkların uygulamalarının ve siyasetlerinin milletvekillerimizle beraber istişare edilmiş olduğu, tartışıldığı bu seri aynı halde devam edecek. Belediye başkanlarımızla alakalı olarak esasen bu devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Çelik’in bakanlıklara dair vurgusunun, iktidar içerisindeki tartışmaların yoğunlaştığı bir döneme muadil geliyor oluşu dikkat çekti.

Çelik, “Genel başkanımız vekillerimize, ‘vatandaşla daha sık buluşun’ dedi. İlleriyle alakalı değerlendirmelerin yanı sıra salgınla savaşım hikayesinde görüşlerini paylaştılar” diye konuştu.

Çelik’in aktarımına gore Erdoğan, “Yeni anayasa hayata geçirilmeli dedi.”