Erdoğan: 2023’e giden süreçte bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor

0
21
AKP Kongre

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da AKP İl Haber alma Toplantısı’nda açıklamalarda bulunmuş oldu. Seçim için emek harcama çağrısı icra ettiği açıklamalarına burada da idame eden Erdoğan, “2023’e giden süreçte de bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor. Partide kendini dışlanmış hissedenler olabilir. Görevimiz bu kardeşlerimizi tespit edip davaya katmaktır” dedi. Konuşmasında CHP’yi de hedef yayınlayan Erdoğan, partiyi kabahat örgütlerinden ‘medet ummakla’ suçladı.

Parti üyelerine “Sahayı boş bırakmayacağız. Geri durursak başta bölücü teşkilat uzantıları, başkaları gelir gelir bu boşluğu doldurur” laflarıyla seslenen Erdoğan, “Partide kendini dışlanmış hissedenler olabilir. Görevimiz bu kardeşlerimizi tespit edip davaya katmaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’ni de hedef yayınlayan Erdoğan, CHP’yi kabahat örgütlerinden ‘medet ummakla’ suçladı. Erdoğan, “Iyi mi 17-25 Aralık girişiminde FETO’cuların sözcülüğünü yapmışlarsa şimdi de organize kabahat örgütlerinden karanlık toplumsal medya mecralarından medet ummaya başladılar” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“İnsan hakları dernekleri acaba kaç defa Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret etti? Bu şekilde bir dertleri yok. Fakat bunun aksi olsaydı bir gelir bir giderlerdi. Bu kahraman anneleri bir defa daha ziyaret ederek, haklı davalarında yanlarında olduğumuzu anlatım ettiler, bugün de ben ziyaret ederek bu hakikatı ortaya koyacağız.

Burada ilk olarak bir hususu açıklığa kavuşturmakta yarar görüyorum. Bizler bugün Diyarbakır’a yalnız açılış için gelmedik. Diyarbakır’ı dinlemek, istişare etmek, kavlimizi yenilemek için geldik. Siz değerli ziyaretçilerimizin görüşlerine, değerlendirmelerine büyük ehemmiyet veriyoruz. Siz değerli ziyaretçilerimizin şahsında, bizlere büyük bir teveccüh yayınlayan bütün Diyarbakırlı vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Aynı biçimde kuruluşundan bugüne dek Diyarbakır teşkilatlarımızda vazife almış, hizmet etmiş bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.

‘SUÇ ÖRGÜTLERİNDEN MEDET UMUYORLAR’

2023’e giden süreçte bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor. Ülkemize yönelik yurt dışı mahreçli planların tekrar devreye alındığını görüyoruz. Başını CHP’nin çekmiş olduğu her kesim dozunu her gün birazcık daha yükselttikleri nefret söylemleriyle bu pis planlara yardımcı veriyor. Dikkat ederseniz son günlerce CHP’li siyasetçilerin artık hezeyana varan beyanlarında oldukca ciddi bir artış yaşanıyor. Iyi mi 17-25 Aralık girişiminde FETO’cuların sözcülüğünü yapmışlarsa şimdi de organize kabahat örgütlerinden karanlık toplumsal medya mecralarından medet ummaya başladılar. Ülkeler içinde imzalanan rutin iş donanması protokollerini bir suistimal edecek akda5r muvazeneyi kaybettiler. Kulaklarına ne fısıldanırsa ajans önlerine ne koyarsa Türkiye düşmanları bunlara ne terkin ederse onu söylemeyi bürokrasi zannediyorlar. Kimi taşeron basın gösterim organlarını da yedeklerine alarak AK Partiye, Cumhur İttifakı’na ve bürokrasi kurumuna karşı asılsız ve çarpıtma üstüne kurulu bir ruhsal harekât yürütüyorlar.

Demokrasimizi güçlendirecek, insanlarımızın kardeşliğini perçinleyecek tek bir önerileri, lafları yok. Yalnız milletten ve milletin değerlerinden kopuk değiller, ülke ve bölgenin gerçeklerinden habersizler. Neymiş Şark masasıymış. Neredeydiniz? Bizler bugüne dek ne doğudan koptuk, ne güneydoğudan koptuk, her zaman buralarda olduk. Ülkemiz sınırları içerisinde ve haricinde yürütülen mücadeleden habersizler. At gözlüklerinden yalnız kendi sığ dünyalarını görüyorlar.

‘ŞİDDETE, ZORBALIĞA ASLA TESLİM OLMADIK’

“Şehitlerimizin kanları pahasına bizlere emanet etmiş olduğu sancağı namusumuz bilip ikimiz de canımız pahasına koruyacak inşallah daha da yücelteceğiz. Ne 40 senelik siyasal hayatımızın herhangi bir safhasında ne de 20 yıla varan ak parti döneminde teröre şiddete zorbalığa hiç teslim olmadık. Ulusal iradeyi korumak için gerektiğinde karşılık ödedik fakat zalimler karşısında hiç bir vakit başımızı eğmedik. Kefenimizi giyerek çıktığımız bu kutlu yolda Tanrı’a hamdolsun dimdik yürüyoruz. Dicle’nin kuzularını çakallara kaptırmamak için gece gündüz çalışıyor savaşım ediyor çaba gösteriyoruz. Bizler vesayet odaklarının gölgesinde değil gece karanlığında seccadele4rini göz yaşlarıyla ıslatan piri fanilerimizin dualarıyla yürüyoruz. Bizler sırtımızı başkaları şeklinde şu yahut bu terör örgütüne değil rabbimizin takdirine halkın iradesine yaslıyoruz. Bizler gücümüzü silahtan şiddetten değil 40 senedir yanımızda dağ şeklinde duran aziz milletimizden alıyoruz.

CHP’Yİ HEDEF GÖSTERDİ: SUÇ ÖRGÜTLERİNDEN MEDET UMMAYA BAŞLADILAR

“Ülkemize yönelik yurt dışı mahreçli planların tekrar devreye alındığını görüyoruz. Başını CHP’nin çekmiş olduğu her kesim dozunu her gün birazcık daha yükselttikleri nefret söylemleriyle bu pis planlara yardımcı veriyor. Dikkat ederseniz son günlerce CHP’li siyasetçilerin artık hezeyana varan beyanlarında oldukca ciddi bir artış yaşanıyor. Iyi mi 17-25 Aralık girişiminde FETO’cuların sözcülüğünü yapmışlarsa şimdi de organize kabahat örgütlerinden karanlık toplumsal medya mecralarından medet ummaya başladılar. Ülkeler içinde imzalanan rutin iş donanması protokollerini bir suistimal edecek akda5r muvazeneyi kaybettiler. Kulaklarına ne fısıldanırsa ajans önlerine ne koyarsa Türkiye düşmanları bunlara ne terkin ederse onu söylemeyi bürokrasi zannediyorlar. Kimi taşeron basın gösterim organlarını da yedeklerine alarak AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na ve bürokrasi kurumuna karşı asılsız ve çarpıtma üstüne kurulu bir ruhsal harekât yürütüyorlar.

‘SAHAYI BOŞ BIRAKMAYACAĞIZ’

Sahayı boş bırakmayacağız. Geri durursak başta bölücü teşkilat uzantıları, başkaları gelir gelir bu boşluğu doldurur” diyerek Diyarbakırlılara seslenen Erdoğan, parti teşkilatlarına ilişik de konuştu. Erdoğan, “Normal olarak 20 senelik bir siyasal partinin içerisinde kendini dışlanmış hissedenler bir ihtimal kalbi kırılanlar değişik sebeple teşkilattan ayağı soğuyanlar olabilir bizlere düşen en mühim vazife bu kardeşlerimizi tespit edip haberleşme kurarak tekrar davamıza kazandırmaktır.”