Enis Berberoğlu: Sezgin Baran Korkmaz, yalnız numara girerek istediği bireyin Whatsapp yazışmalarını görebiliyor

0
28
Enis Berberoğlu

CHP İstanbul Mebus Enis Berberoğlu, Türkiye’nin kara para aklama suçlamasıyla aramış olduğu ve Avusturya’da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz’ın yalnız telefon numarası bilgisi ile istediği bireyin WhatsApp yazışmalarını görebildiği bir yazılım kullandığını iddia etti.

T24‘ün KRT TV’de Gürkan Hacır‘ın sunmuş olduğu ‘Şimdiki Vakit’ programından aktardığı haberinde, Korkmaz ile alakalı iddialar üstüne bir arkadaşını onun yanına gönderdiğini söyleyen Berberoğu, “Git bir sor bakalım bu erkeğe, parasına çökmeye çalışanlar var, içeri atmayı isteyenler var, Amerika’den gelen paralar kadar emanet edenler var. Bir konuş bakalım neymiş. Sen de bana söylersin’ dedim. Gitti geldi dehşet içindeydi. Samimi söylüyorum ben bu adamı 30 senedir tanırım, SBK’yla meydana getirdiği görüşmeden sonrasında tırsmıştı” diye konuştu.

Berberoğlu, Korkmaz’ın istediği bireyin WhatsApp yazışmalarını görebildiği bir yazılım kullandığı iddialarını şu şekilde söyledi:

  • “Ne oldu kardeşim?’ dedim. Dedi ki: Enis ilginç bir şeyler dönüyor. Erkek benimle daha ikinci üçüncü oturmasında bu mevzular gündeme ulaşınca “Bana bir şey olmaz” dedi. Ya iyi mi olmaz? Bunlar bunlar konuşuluyor. Üsteleyince çıkartmış cebindeki telefonu. “Numaran kaç senin?” demiş. Almış, son meydana getirdiği WhatsApp konuşmalarını göstermiş. Yeniden ediyorum yalnız numara girerek benim arkadaşımın WhatsApp‘tan meydana getirdiği son görüşmeleri takip edebildiğini göstermiş Sezgin Baran Korkmaz.”
  • Ben o erkeğe inandığım için bunu burada anlatma gereği hissediyorum. Fakat niye bu saate kadar anlatmadın dersen. Sendeki (Sulh Yarkadaş’ın anlattığı) şeklinde informasyon yoktu bende. Şu demek oluyor ki bu ekibin teknik dinleme, teknik takip program üstüne çalıştığını bilseydim o işin üstüne o saatte giderdim. Bazı çetelerin elinde bizim bilgilerimiz iyi mi gezer ya?

Yarkadaş: Ekşioğlu, ‘Whatsap ve Twitter’ı izliyoruz’  demişti

Program esnasında gazeteci Sulh Yarkadaş da “Cihan Ekşioğlu’nun, İsrail’den 3 milyon dolara almış olduğu, Twitter ve Whatsapp görüşmelerini takip edebilen yazılımı Türkiye’ye 50 milyon dolara sattığı” iddiasını hatırlatarak, Ekşioğlu’nun bir röportajında ‘Whatsap ve Twitter’ı izliyoruz’ söylediğini sadece hemen sonra bunu “Bizler izlemiyoruz, sattığımız danışma kurumları izliyor” benzer biçimde düzelttiğini belirtti.