Ekonomi yanıyor, Berat Albayrak Diyanet’e 5 bin kadro veriyor!

0
25
Berat Albayrak Diyanet

İktidarın kontrolündeki Türkiye gazetesinin yazarı Cem Küçük, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomideki kötü gidiş nedeniyle eleştirilen damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın talebi doğrultusunda Diyanet’e 5 bin kadro verdiğini yazdı.

İktidara yakın gazetelerden Türkiye’nin yazarı Cem Küçük, bugünkü köşesinde Ali Erbaş’ın, aynı zamanda Erdoğan’ın da damadı olan Bakan Berat Albayrak’tan aldığı kadroyu yazdı.

Yazısında, geçen hafta TGRT’deki programına katılan Ali Erbaş’tan Sivas’ın Yusufşeyh köyüne imam atamasını istediğini belirten Küçük, daha sonra Erbaş’ın kendisini aradığını, söz konusu köye imam atanacağını söylediğini aktardı.

Küçük, Erbaş’ın kendisine, Berat Albayrak’tan da Diyanet İşleri Başkanlığı için 5 bin kadro aldıklarının bilgisini verdiğini de ifade etti. Yandaş yazarın aktardığına göre, Erbaş, pandemi olmasaydı Albayrak’ın 10 bin kadro vereceğini de sözlerine ekledi.

Türkiye yazarı Cem Küçük’ün “Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’la konuştum” başlıklı köşe yazısı şöyle:

‘ERBAŞ ARADI VE BİLGİLER VERDİ’

“Geçen hafta TGRT Haber’de “Cem Küçük’le Günaydın Türkiye” programında Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’a bir ricada bulunmuştum.

Sivas’ın Akıncılar ilçesi Yusufşeyh köyü camisini köylüler kendileri yaptırmış ama imamı yoktu. Köylüler bir imam atanmasını istiyordu.

Sayın Erbaş aradı ve bilgiler verdi. Hemen aktarayım…

Bir kere Yusufşeyh köyüne yarın, yani perşembe öğle namazıyla birlikte geçici bir imam atanacak…

Sayın Erbaş’ın dediğine göre Türkiye’de 15 bin imam açığı var. Sivas’ta bu açık 219. Diyanet İşleri Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan alım yapılmasını rica etmiş. Sayın Bakanımız da 5 bin alım için kadro vermiş. Bunun 3.500’ü imam, 1.500’ü diğer personel olacak. 2021 senesi olmadan Diyanet İşleri sınava çıkacak ve bu alımları yapacak.

İmkânlar dâhilinde olsa Berat Bey 10 bin kişi için de alım yapma imkânı sağlardı. Pandemi sürecinde 5.000 personel hiç fena değil. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum…

Sayın Ali Erbaş hepimizin sevdiği ve saygı duyduğu bir Diyanet İşleri Başkanı. FETÖ konusunda kararlı ve devletimizin işleyişinde mihenk taşı görevi görüyor. Kendisine saldırılması, hedefe konması beni asla şaşırtmıyor. Meyve veren ağacın taşlandığını hepimiz biliyoruz. Allah ayağına taş değdirmesin.”