Dışişleri’nden Ermenistan’a kınama: Eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmeli

0
13
Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne yönelik saldırısını kınadı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “İnsani ateşkesi ihlal eden Ermenistan sivillere saldırarak savaş suçu işlemekte, şimdi de çatışmayı başka boyutlara taşıma gayretine girişmektedir” denildi.

ERMENİSTAN SAVAŞI BAŞKA BOYUTLARA TAŞIMA GAYRETİNDE

“Ermenistan’ın işgal ettiği topraklarda aldığı yenilgiler sebebiyle her geçen gün daha da saldırganlaştığı görülmektedir” denilen açıklamada, “Ortak sınırımız bulunan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne yönelik saldırısı, çatışmayı Ermenistan’ın işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarının dışına yayma gayretinin yeni ve tehlikeli bir örneğidir. Ermenistan’ı bu tehlikeli provokasyonlardan vazgeçmesi lazımdır” ifadelerine yer verildi.

“İnsani ateşkesi ihlal eden Ermenistan sivillere saldırarak savaş suçu işlemekte, şimdi de çatışmayı başka boyutlara taşıma gayretine girişmektedir” vurgusu yapılan açıklamada ayrıca:

“Ermenistan, bu saldırgan eylemlerinin sonuçlarını iyi hesap etmelidir. Can Azerbaycan’la ve Azerbaycanlı kardeşlerimizle dayanışmamız her zaman tam olacaktır.”