Dilipak’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Bir ileti verilecekse, Macron’la toplantıda tercümanınız başörtülü olabilirdi

0
153
Recep Tayyip Erdoğan Emmanuel Macron

ilipak, Amerika Başkanı Biden’ın başörtüsünü mesele meydana getiren biri olmadığını belirterek “Onun ‘gökkuşağı projesi’nde bu mevzu, öteki topluluklar şeklinde, bir tek hoşgörü gösterilmesi ihtiyaç duyulan bir teferruat. Olayın aslına bakarsak bir tek yeterlik ve liyakat açısından değerlendirilmesi gerekirdi. Şayet bir ileti verilecekse ki, NATO ve AB toplantısına aslına bakarsan hanımınızla beraber katılmışsanız, bu bir ileti, onu oldukca daha çok özelleştirmek istiyorsanız, Macron’la toplantıda, Fransızca tercümanınız başörtülü bir kadın olabilirdi” ifadelerini kullandı.

Kavakçı’nın kızı Abusahanab’ın dış siyaset açısından değil, iç siyaset açısından bir karşılığı bulunduğunu anlatım eden Dilipak, şu şekilde devam etti:

“AK Parti, CHP’lilerin mecliste protesto ettikleri Merve Kavakcı ve Kavakçı’nın evlatlarının okulda arkadaşlarına yuhalatılması basında geniş seviyede haber oldu. Fakat bir taraftan da CHP tarafı Kavakçı ailesi üstünden başka hikâyeler anlattılar. Sonuçta hepimiz kendi tabanına bir ileti verdi”.