Destici’den Erdoğan’a iki ayrı gönderme

0
35
Mustafa Destici

Cumhur İttifakı ortağı BBP’nin lideri Mustafa Destici, partisinin Sinop’taki Olağan İl Kongresi’nde “Memleket parasını dışarı çıkaranlar hem bunu kullanamazlar aynı zamanda akıbetleri oldukca fena olur” dedi. Destici ek olarak “Kanal, köprü, yol birkaç yıl bekleyebilir fakat yurttaş bekleyemez” diyerek yatırımların daha sonraya bırakılması icap ettiğini söylemiş oldu.

Ülke kaynaklarının “çar çur” edilmemesi icap ettiğini söyleyen Destici, “Bu ülkenin kaynakları doğru bir halde kullanıldığında, çarçur edilmediğinde, yolsuzluğa ve erkek kayırmacılığına çarçur edilmediğinde her insana yeter. Fakat ülkenin kaynakları savurganlık edilirse, yolsuzlukla iç edilirse, burada kazananlar parayı yurt dışına çıkarırsa, aynı zamanda helal hasılat değil, gayri meşru hasılatlarını yurt dışına çıkarırlarsa ulus ekonomik sorun çeker” dedi.

Arap Baharı’nda devrilen liderlerden örnekler veren Destici, “Kaddafi’nin 250 milyar doları bulunduğunu söylediler. Sonrasında ne oldu, o paranın 1 kuruşunu yiyemedi. Kendi sonu ne oldu, oldukca fena bir halde oldu. Aynı şey bu biçimde ülkesini soyan devlet başkanları de ilgilendiriyor. Onun için her insana diyorum ki bu devlet size aslına bakarsanız saygınlık veriyor. Onun için şeytana uymayın. Memleket parasını dışarı çıkaranlar hem bunu kullanamazlar aynı zamanda akıbetleri oldukca fena olur. Onun için gelin hep beraber kazanalım, çalışalım” diye konuştu.

KANAL İSTANBUL MESAJI

Acele olmayan üst ve alt yapı yatırımlarının, 2023 sonuna bırakılması ve imkanların üretim alanında değerlendirilmesi icap ettiğini belirten Destici, şunları kaydetti:

“Kanal, köprü, yol birkaç yıl bekleyebilir fakat yurttaş bekleyemez. Onun için devlet, hükümet elinde, hazinesinde ne kadar olanak var ise bunu öncelikli olarak, bu zamanda zorlanan esnafımız başta olmak suretiyle, emeklimize, işçimize kısa emek harcama ödeneğinde yaşamını idame ettirmek zorunda kalan vatandaşımıza vermelidir. Şu demek oluyor ki toplumsal politikalara ağırlık vermelidir.”