Demirtaş’tan yeni parti kuracağı iddialarına yanıt

0
16
Selahattin Demirtaş

Başak Demirtaş, Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yaptığı görüşme sonrası verdiği mesajları paylaştı. Demirtaş, yeni parti iddialarına ilişkin “HDP’nin ilkeleri benim yaşamımdır, HDP benim ruhumdur” dedi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın HDP’den ayrılarak yeni bir parti kuracağı iddiası, Başak Demirtaş tarafından yalanlandı.

Selahattin Demirtaş ile yaptığı görüşme sonrası yeni parti kuracağı iddiasıyla ilgili mesajlarını sosyal medya hesabından paylaşan Başak Demirtaş, “Selahattin’in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. “Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım” dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın “HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP’nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur.” dediğini aktaran Başak Demirtaş’ın mesajları şöyle:

“Bugün Selahattin ile görüştüm. Kendisi iyi, selamları var. Hakkında çıkarılan yalan haberleri de konuştuk. Parti kuracağına şeklindeki yalanlar için, bir kesimin ve provokatörlerin inanmasını anlayabilirim dedi. Çünkü onların hayal dünyasında böyle bir şey olabilir.

“Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm” dedi. Böyle bir yalana inananlar olursa onun dışarıda ve içeride yürüttüğü mücadeleyi gerçekten de anlayamamışlar demektir.”

“Selahattin, “HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP’nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur.” dedi.”

“Selahattin’in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. “Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım” dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.”