Çift maaş almayan AKP’li aranıyor

0
21
Kayseri Büyükşehir Belediye

Aralarında AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’ın da yer almış olduğu idare heyeti üyelerine belediyenin katılımı olan bir elektrik şirketinden senelik 550 bin TL’nin üstünde ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

550 bin tl’lik ödeme

Çifter maaş skandalının yeni adresi Kayseri oldu. CHP Kayseri Mebus Çetin Arık, kentteki birtakım belediye başkanlarını da işaret ederek belediye iştiraklerinin idare heyeti üyelikleri için meydana getirilen ödemeleri TBMM Genel Heyet gündemine taşıdı. Arık’ın verdiği bilgiye gore, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın Idare Kurulu Başkanlığını meydana getirdiği belediye iştiraki KCETAŞ’ın Idare Kurulu üyeleri için senelik 550 bin TL’nin üstünde ödeme yapılmış oldu. CHP’li Arık, bürokratlara ödenen senelik 550 bin TL’nin üstündeki paranın, “Buz dağının gözüken bölümü” bulunduğunu söylemiş oldu.

Başka adlar de var

AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerdeki yüksek maaşlı adlar bunlarla da sınırı olan kalmadı. Arık, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Başkan Yardımcısı ile Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın Idare Kurulu Üyesi olduğu Erciyes Enerji Üretim Endüstri Ve Tecim Anonim Firması’ndeki yüksek maaşları da gündeme getirdi. Arık, Erciyes Enerji Üretim Endüstri ve Tecim Anonim Firması’nin, iki belediye başkanı ve bir başkan yardımcısından oluşan idare heyeti üyelerinin bir yılda 270 bin TL rahatlık hakkı ve 83 bin TL de ikramiye aldığını beyan etti. Yurttaşların ekonomik zorluk içerisinde bulunduğunun altını çizen Arık, “Ulus aç, evladı işsizlikten intihar ediyor, bu beyler de çifter çifter maaş alıyorlar” diye konuştu.