CHP’li Karasu: Bugünün Ali Galipleri tek adam rejimini savunanlardır!

0
92

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivas Kongresi’nin 100. Yıl etkinlikleri için Sivas’a gelecek olmasını ‘’CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Sivas’ı basmak, milli iradenin sesini susturmak isteyen Ali Galip’le aynı kafadadır’’ diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a cevap veren Karasu, ‘’Semih Yalçın, bir yerde hainlik arıyorsa ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyen fesli bir meczubun peşinden gidenlere bakmalıdır’’ dedi.

Karasu, bugünün Ali Galiplerini görmek isteyenlerin CHP’ye değil, Saray’a biat edenlere bakılması gerektiğini söyleyerek, ‘’Semih Yalçın unutmasın ki Ali Galip denen hain, Saray’ın uşağıydı. Bugünün Ali Galiplerini görmek için Sayın Yalçın, CHP’ye değil, Saray’a oturan zat’a biat eden partisine bakmalıdır. Bugünün Ali Galipleri, Tank Palet’i Katarlılara satanlar, Şeker Fabrikalarını özelleştirenler, memleketin ormanını, havasını, suyunu ranta peşkeş çekenler, milyonlarca yurttaşın kıdem tazminatını, emeklilik hakkını gasp etmeye çalışanlardır. Bugünün Ali Galipleri, koltuk sevdası uğruna halk düşmanı iktidarı destekleyenler, tek adam rejimini meşru göstermeye çalışanlardır. Bugünün Ali Galipleri, 31 Mart’ta halk iradesini yok saymaya çalışanlardır’’ ifadelerini kullandı.

‘SİVAS KONGRESİ CHP’NİN İLK KONGRESİDİR’

Karasu açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘’Unutulmasın ki; bu yıl büyük bir coşkuyla 100. Yılını kutlayacağımız Sivas Kongresi aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin de ilk kongresidir, Cumhuriyet Halk Partisi tarihi boyunca hiçbir taçlıya, hiçbir diktatörlük heveslisine boyun eğmemiştir. CHP demek manda ve himayeyi reddetmek demek, vatan bir bütündür, parçalanamaz demektir. CHP demek Sivas Kongresi demek, CHP demek, Kuvayi Milliye demektir. Semih Yalçın bunları iyi anlasın. CHP tarihine, CHP Genel Başkanına sataşmak Yalçın’ın haddi değildir. Ne mutlu bize ki CHP’nin her bir üyesi, 100 sene önceki irade ve azimle; cumhuriyet, demokrasi ve özgürlük mücadelesinden bir adım geri atmadan kararlılıkla yürümektedir.’’