CHP’li Akın’dan elektrik zammı tepkisi: İktidar vatandaşa ‘söke söke’ zam yapıyor

0
22
elektrik zam fatura

Elektriğe meydana getirilen yüzde 15’lik zamma reaksiyon yayınlayan CHP Enerji ve Altyapı Politikalarından Görevli Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Mebus Ahmet Akın, “İktidar vatandaşımıza ‘söke söke’ zam meydana getirmeye devam ediyor. Daha iki gün ilkin uyardık!” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektriğe meydana getirilen yüzde 15’lik zammın arkasından, “İktidar vatandaşımıza ‘söke söke’ zam meydana getirmeye devam ediyor. Uyardık, yurttaş zor durumda dedik. Fakat dinlemediler. Elektriğe yüzde 15 zam oldu” dedi. Akın, elektriğe yılbaşından bu yana yüzde 22 zam yapıldığını söylemiş oldu.

CHP Enerji ve Altyapı Politikalarından Görevli Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Mebus Ahmet Akın, elektriğe meydana getirilen yüzde 15’lik zammın arkasından izahat yapmış oldu. Akın, şunları söylemiş oldu:

“İktidar vatandaşımıza ‘söke söke’ zam meydana getirmeye devam ediyor. Daha iki gün ilkin uyardık! ‘AK Parti iktidarı elektriğe zam meydana getirecek, yapmayın! Yurttaş zor durumda’ dedik. Fakat dinlemediler. Elektriğe yüzde 15 zam oldu. Yılbaşından bu yana elektrik zammı yüzde 22’ye çıktı.

‘EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI YAPILMADAN ERİDİ’

Emeklilerimiz, memurlarımız bu ay zam alacaklardı. Alacakları zam daha ceplerine girmeden kat ve kat fazlası ceplerinden çıktı. Şimdiden eridi. EPDK Nisan ayında dağıtım şirketlerine satılan elektrikte yüzde 17,5 oranında tenzilat yapmıştı. Başka bir deyişle iktidar bu zor günlerde vatandaşın değil, şirketlerin yanında yer almayı tercih etti.

‘VATANDAŞI MÜŞTERİ OLARAK GÖRMEYİN’

Doğalgazda her ay tertipli olarak zam yapılıyor. Akaryakıta nerede ise her ay zam geliyor. Ülkeyi yönetemeyen iktidar yanlış politikalarının faturasını vatandaşa kesiyor. Soruyoruz: Hangi işyar, hangi emekliye son 6 ayda yüzde 20 oranında zam yapılmış oldu? Artık yeter! Şirketleri değil, vatandaşların refahı için kararlar alın. Vatandaşı artık alan kişi olarak görmeyin.”