CHP’li Ağbaba’dan ‘ulus açsa siz doyuruverin’ diyen Erdoğan’a cevap

0
18
Veli Ağbaba Erdoğan

“Ulus açsa buyurun siz doyuruverin” diyen Erdoğan’a cevap veren CHP’li Veli Ağbaba, “Ey Erdoğan, aç olanları hepimiz doyuracaksak sen bir zahmet çekil kenara, bak gör öyleyse yoksullar işe, aşa iyi mi kavuşuyor” dedi.

Ağbaba Twitter hesabından icra ettiği paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Karnı aç olanlar doyar fakat gözü aç mensuplarınız yüzünden memleket şu an o zaman. 2,8 milyon kişiyi 39 TL’ye mahkûm ettiniz 20 milyon kişiyi toplumsal desteğe muhtaç ettiniz. 10 milyona yakın insanı işsizliğe mahkum ettiniz. Esnafı, ziraatçiyi perişan ettiniz.. Halkımızı doyuracaktık, ona da mani oldunuz. Halkımıza ekmek verecektik, Halk Ekmek’e el koydunuz Belediyelerimizin yardım hesaplarına el koydunuz. Vergileri Cengizgillere, devleti mafyaya teslim ettiniz İktidardan gittiğinizde, ülke kaynakları halk için kullanılacak.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan bugünkü öbek toplantısında, “Şimdi bakıyorsunuz lafda siyasal parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş ulus açmış. Hepimiz ne gerekiyorsa tüm imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Yapılandırmaysa tüm yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük biliyorsunuz ki parayla değil, onlar yeniden nankörlüğe devam ediyor. Milletimizden oldukça güzel teşekkürler alıyoruz, bunlar ulus aç diyor. Rizeliyim. Trakya’dan tüm şu andaki oradaki üreticilerin çeltik üreticisinin yaklaşımının ne işe yaradığını da oldukça iyi biliyorum. Bundan bihaber olanlar bundan anlamaz ki.” dedi.