CHP Sözcüsü Öztrak: Devlette yemek bir şey kalmadı, birbirlerini yiyorlar

0
16
Faik ÖZTRAK

CHP Iktisat ve Esnaf Masası Heyeti yurt ziyaretlerini Siirt’te sürdürdü. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Devlette, yemek bir şey kalmadı birbirlerini yiyorlar. Dış güçler falan yok, ev halkı, sarayın kibirli adamı ev halkının iplerini elinde tutamıyor” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise “Tarım Bankası 2020 Ocak verilerine gore, 405 işyerine, 982 tarlaya el koymuş. Demirören grubuna verdiği kredinin ödenip ödenmediği bilinmiyor” diye konuştu.

CHP Iktisat ve Esnaf Masası Heyeti, yurt ziyaretlerini Siirt’te sürdürdü. CHP Siirt İl Başkanlığı’nda basın açıklaması icra eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ekonomik krizi değerlendirdi.

Ağbaba, “Hastalığın yayılmaması için en mühim tedbirlerden biri Recep Tayyip Erdoğan’ın sokağa çıkmamasıdır. Konuşmamasını da öneri ediyoruz, konuşunca dolar doruk yapıyor” dedi ve şunları söylemiş oldu:

“2018’de söylediğimiz laflar yerini bulsaydı Avrupa’daki en yüksek faizi veren ülke olmazdık. Tarım Bankası, Ocak 2020 verilerine gore 405 işyerime 982 tarlaya el koymuş. Tarım Bankası’nın Demirören grubuna verdiği kredinin ödenip ödenmediği bilinmiyor. Devleti çeteye mafyaya teslim edenlerden ülkeyi kurtaracağız.”

“VATANDAŞ AŞI BULAMIYORKEN SARAYIN KİBİRLİ ADAMI 3. AŞIYI OLMUŞ”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Türkiye aslına bakarsak 2014 yılından beri ciddi bir ekonomik krizle boğuşuyor. 2007’den itibaren teklemeye, 2014’ten bu yana patinaj oluşturmaya başladı. Son dönemde devlet kriziyle, esenlik kriziyle beraber ezip geçiyor” dedi.

Öztrak’ın açıklamaları özetle şöyleki:

“Ulusal gelirimiz 200 milyon dolardan daha çok düşmüş. Reel anlamda işsizlerin sayısı 10 milyonu geçmiş. Ev genci dediğimiz ne okuyan ne çalışan gençlerimiz OECD içerisinde birinci Olduk üstün dereceli kırdık. Bizim ülkemizin en büyük serveti, genç nüfusumuz. Fakat onlara iş veremiyoruz, eğitemiyoruz.

Yıl 2013’te AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 hedeflerini ifade etti. ‘Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacak’ dedi. İlk 20 ligin içerisinde kalmakta zorlanıyoruz. Devlete erişince, yemek bir şey kalmadı birbirlerini yiyorlar. Dış güçler falan yok, ev halkı, sarayın kibirli adamı ev halkının iplerini elinde tutamıyor. Ulus ekonomik kriz, pandemi sebebiyle perişan.

İNSANLAR MAGAZİN GİBİ SUÇ ÖRGÜTÜ ELE BAŞI İZLİYOR

Bu ne şekil bir sistem, sabah akşam insanoğlu kabahat örgütü ele başını magazin programı izler şeklinde izliyor. Yurttaş söylediklerine inanmıyor. 128 milyar doların hesabını hala veremediler, fakat sormaya devam edeceğiz.”