CHP Sözcüsü Öztrak: Bizim kiminle ittifak yaptığımız belli, kimseden gizli saklı saklı bir şeyimiz yok

0
25
Faik Öztrak

Öztrak, CHP Iktisat Masası Toplantısı kapsamında geldiği Konya’da, şehir merkezindeki esnafı ziyaret etti.

Zafer Meydanı’ndaki esnafın problemlerini dinleyen Öztrak, taksicilerle söyleşi etti.

CHP’ye oy verdiğini söyleyen bir taksicinin, “Fazlaca çalışmalısınız. Senelerdir CHP’ye oy veriyorum fakat boşa gidiyormuş benzer biçimde geliyor. Şu ittifak vakalarını bir bıraksanız. İnşallah bu seçimde göreceğiz, tek başına mı çıkacaklar, başkalarıyla mı göreceğiz.” laflarına, heyetteki CHP Antalya Mebus Çetin Osman Budak, “Sahadayız, sokaktayız, doğudayız, batıdayız. Asla merak etmeyin” diye yanıt verdi.

Faik Öztrak da “Başkasına da anlatın; bu partinin hiç bir terörle teröristle ilişkisi olması imkansız. Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi. Ulusal birliğin, beraberliğin partisi. Bizler bu memlekette harp meydanlarında bayrak, ezan demişiz, bu cumhuriyeti kurmuşuz” dedi.

Taksicinin ise “Bunu arkadaşlara söylüyorum da ‘niye HDP ile koalisyon yapıyorsunuz’ diyorlar” lafları üstüne Öztrak, “Nerede yapmışız? Hep birlikte anlatacağız. Bizim kiminle koalisyon yaptığımız belli” ifadelerini kullandı.

Öztrak, ziyaretin arkasından gazetecilere icra ettiği açıklamada, ülkenin yeni kurallara, kurumlara ve kadrolara ihtiyacı bulunduğunu savundu.

Güvenin yine sağlanması ve ekonominin hızla toplanması için yeniliklere ihtiyacın bulunduğunu aktaran Öztrak, sokaktaki insanların sıkıntılarını dile getirdiğini, bu zamanda yoksulluğun ve gelir dağılımındaki adaletsizliğin hızla arttığını beyan etti.

Öztrak, bizim ülkemizde fukara sayısının 18 milyona ulaştığını söyleyerek, “3 yılda 3 milyon birey daha yoksullar ordusuna katılmış. İşsiz sayısı 10 milyon. Bu ekonominin iyi yönetim edildiğini söyleyebilir misiniz? İnsanlar çığlık ediyor. ‘Bunun sorumlusu kim?’ diyor. Bu işlerin sorumlusu arkasına bakıp gidiyor. Başka şeyler konu alıyor. Milletimiz yapılanları görüyor ve notunu veriyor. Konya’da da bu görünüm değişik değil. ‘Şu sandık önüme gelse de bu yükten kurtulsam.’ diyor” diye konuştu.

Bir gazetecinin, birtakım vatandaşların CHP’nin HDP ile ittifak icra ettiği yönündeki iddialarını hatırlatarak, görüşlerini sorması üstüne Öztrak, şunları kaydetti:

“Bizim kiminle ittifak yaptığımız belli. Kimseden gizli saklı saklı bir şeyimiz yok. İttifakımız oldukça aleni, İYİ Parti ile. Genel Başkanımız da bunu söylüyor. Seçimde kiminle ittifak yaptığımız belli. Onun haricinde doğal ki sandıkta AK Partili, MHP’li, HDP’li seçmenle de ülkede başka partilere oy vermiş kim var ise hepsinin oylarına talibiz. Orada ittifak yapmak isteriz. Seçmenimize saygımız büyüktür, hepsinin oyuna talibiz.”