CHP, İçişleri Bakanı Soylu ile görüştü: Belediye ödeneklerinden kesinti yapmayın

0
7
CHP, İçişleri Bakanı Soylu ile görüştü: Belediye ödeneklerinden kesinti yapmayın

İl belediye başkanları ile video konferans yöntemiyle bir toplantı yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parti yöneticilerinin İçişleri Bakanı Soylu ile görüştüğünü ve koronavirüs salgını nedeniyle belediye gelirlerinden kesintiye gidilmemesini istediklerini söyledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bazı parti yöneticilerinin bir araya geldiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman belediye başkanlarımız, yerel yönetimlerle merkezi yönetim arasında sorunlar çıktığı ifade ediyor. Arkadaşlarımız İçişleri Bakanı ile görüştüler. İçişleri Bakanı Soylu, bu konuda bir genelge çıkardığını ve salgına karşı koordinasyonun önemini vurguladığını söyledi. Bizim temel hedeflerimizden birisi kaynak sorununu aşmaktır. Ne yaparsak yapalım bu bir kaynak sorunu ve kaynak sorununun çözülmesi gerekiyor” dedi.

GENÇLİK KOLLARINDAN YARDIM ALABİLİRSİNİZ

Belediye başkanlarına illerinde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların listelerinin iletildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “İhtiyaçların giderilmesi konusunda gerekirse CHP Gençlik Kolları’ndan yardım alabilirsiniz” dedi.