Canan Kaftancıoğlu’ndan erken seçim çağrısı: Bu bozuk düzeni değiştireceğiz

0
17
Canan Kaftancıoğlu

Kağıthane’de semt pazarı ziyaretinde bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, erken seçim çağrısı yapmış oldu. Kaftancıoğlu, “Hepimiz hazırız. Türkiye’yi yönetecek kadrolar hazır. Derhal erken seçim istiyoruz” dedi.

Kaftancıoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Türkiye’nin tüm sorunlardan kurtulabilmesinin yolu iktidar değişikliğinden geçiyor. Asla kimsenin şüphesi olmasın, tek erkek diyetine son verip halkın iktidarını kuracağız. Halkı zenginleştirecek olan, yaşam pahalılığına son verecek olan “Güçlendirilmiş Parlamenter Demokrasiyi” kuracağız. Vatandaşa hesap vermeyi temeline alan demokratik hukuk devletini kurup, amme kaynakları yararına kullanacağız. Türkiye artık kendisini yine kuracak, yeni bir iktidar ve Güçlendirilmiş Parlamenter Demokratik sistem için sabırsızlanıyor. Halkımızın bu sabırsızlığına ödenek vermek için, asla süre geçirmeden, derhal erken seçim istiyoruz.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, beraberindeki partililer ile Kağıthane’de Yeşilce ve Sultan Selim mahallelerinin ortak semt pazarını ziyaret etti.

Burada açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, Türkiye’nin ekonomik bunalım yaşadığını kaydederek, “Tam üç sene ilkin, 2018 yılının Temmuz ayında, ucube tek erkek diyetinin resmen yürürlüğe girmesiyle beraber, yaşadığımız ekonomik krizin sertliği arttı. Kriz yurttaşlarımızın canını daha fazlaca yakar hale geldi. Şahsım hükümetinin, halkı koronavirüs salgını ile mücadelede sadece bırakmasının arkasından da bu kriz tam bir buhrana dönüştü” dedi

‘MİLYONLAR; YOKSULLUKLA, BORÇLULUKLA, AÇLIKLA BOĞUŞUYOR’

Geldiğimiz noktada milyonlarca emekçi, işgören, ziraatçi, emekli, esnaf, talebe buhranın ortasında hayat mücadelesi verdiğine dikkati çeken Kaftancıoğlu, şöyleki devam etti:

“Milyonlar işsizlikle, yaşam pahalılığıyla, yoksullukla, borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuyor. Saray halkın gerçeklerine ve gereksinimlerine tamamen sırtını dönmüş durumda.”

‘İKTİDARIN BOZUK DÜZENİ İŞSİZLİK VE ZAM GETİRDİ’

1 Temmuz itibariyle elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12, endüstri müesseselerinde kullanılan doğalgaza yüzde 20, LPG’ye 60 kuruş, talebe harçlarına ise yüzde 10 zam yapıldığını anımsatan Kaftancıoğlu, “Ucube tek erkek diyetinin yürürlüğe girmiş olduğu günden bugüne elektrik faturaları 8 defa, doğalgaz faturaları da 13 defa zamlandı. İktidarın kurduğu bu bozuk intizam, vatandaşa yalnız açlık, işsizlik ve zam getirdi. Hepimiz bu bozuk düzeni değiştireceğiz” diye konuştu.

EMİNE ERDOĞAN’A TEPKİ: SARAY, VATANDAŞIN LOKMASINA DAHİ GÖZ DİKTİ

Emine Erdoğan’ın ‘Porsiyonları küçültün’ laflarına de reaksiyon yayınlayan Kaftancıoğlu, “Yurttaşlara ‘Porsiyonları küçültün’ diyen Saray, vatandaşın lokmasına dahi göz dikti. Şahsım düzeni devam etmiş olduğu müddetçe fakirleşmeye, yoksullaşmaya, geçim sıkıntısı yaşamaya devam edeceğiz. İktidarın siyasal ve ekonomik tercihleri bizlere bu tarz şeyleri yaşamayı dayatıyor. Fakat Türkiye bu düzene mahkum değil. Bu fena gidişi hepimiz değiştireceğiz” dedi.