Bülent Arınç: Mevcut vaziyet sözün tükendiğini gösteriyor

0
35
Bülent Arınç

Eski AKP’li Bülent Arınç, YİK’ten ayrılma sürecinde sessiz kalmanın kendi tercihi bulunduğunu söyleyerek, “Mevcut vaziyet sözün tükendiğini de gösteriyor” dedi.

Arınç’ın Yüksek İstişare Kurulu’ndan “atıldığını” yazdığını ve bu laf sebebiyle Bülent Arınç’ın kendisini aradığını söylemiş oldu. Zeyrek, Arınç’ın “atıldı” kelimesine incitici bulduğunu ve bunun üstüne “kastı aştığını” farkederek “ayrıldı” diye düzelttiğini dile getirdi.

Zeyrek yazısında Arınç’ın YİK’ten ayrılış sürecine dair mesajındaki ayrıntıyı da paylaştı. Arınç, Zeyrek’e gönderilmiş olduğu mesajda, “Sessiz kalmak benim tercihimdir. Mevcut vaziyet sözün tükendiğini de gösteriyor” söylediği öğrenildi.

Zeyrek’in yazısının alakalı kısmı şöyleki:

14 Ağustos 2021 günü yazdığım yazıda AK Parti’nin 20 senelik serüvenini anlatmıştım. Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Abdüllatif Şener’in “kurucu eşitler” bulunduğunu anlatıp, AK Parti’de Erdoğan haricinde kimse kalmadığını, son olarak Arınç’ın Yüksek İstişare Kurulu’ndan “atıldığını” yazmıştım. Sayın Arınç, bir ileti gönderdi ve YİK’den kendisinin çekilme ettiğini, bundan dolayı “atıldı” sözcüğünün olağanüstü “incitici” bulunduğunu beyan etti. Ben ayrılma periyodunu bildiğim için o sözcüğü tercih etmiştim fakat Arınç açısından düşününce “atıldı” sözcüğünün kastı aştığını ayrım ettim. O nedenle o lafı “ayrıldı” olarak değişiklik yapmak isterim. Ayrıca Arınç’ın mesajındaki şu cümleyi de aktarmak istiyorum: “Sessiz kalmak benim tercihimdir. Mevcut vaziyet sözün tükendiğini de gösteriyor.”