Binali Yıldırım: Devlet olarak güçlünün yanında değil, haklının yanında olduk

0
41
yandaş

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, devlet olarak güçlünün değil, haklının yanında olduklarını savunarak, “Bu bizim insanı görevimiz. Acılarımız ve sevinçlerimiz birdir” dedi.

Burada bir konferans icra eden Yıldırım, “Muharrem ayı Tanrı’ın ayı olarak nitelendirilir. Hz. Ali çalışanı olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğumuz İslamın büyüklerindendir. Hz. Hüseyin de peygamber efendimizin gözünün nurudur. Evlatlarımıza Hasan, Hüseyin ve Zeynep isimlerini seve seve veririz” diye konuştu.

Yıldırım, “Devlet olarak güçlünün değil, haklının yanında olduk. Bu bizim insanı görevimiz. Acılarımız ve sevinçlerimiz birdir” ifadelerini de kullandı.

“DİRİ OLACAĞIZ”

‘Devletin bütün kuvvetiyle felaketleri yaşayan vatandaşların yanında bulunduğunu’ korumak için çaba sarfeden Yıldırım laflarına şöyleki devam etti:

“Naturel afetlerin olduğu yelere giderek yurttaşlarımızın dertlerini dinledik. Zorlukları beraber aşabilen bir ülkeyiz. Türkiye’nin her köşesinden gelen yardımları gördüm. Bu şekilde bir milletin çocuğu olduğum için kendimle gurur duydum. Zorluklarda bir olacağız, diri olacağız. Acılarımız beraber azaltacağız. Sevinçlerimizi artıracağız. Bu felaketleri bile ranta çevirmeye çalışan birtakım mihraklarında olduğuna tanık olduk. Dosta düşmana karşı kardeşliğimizi göstereceğiz.”