Bin Ladin’in yeğeni, Cenevre’de protesto gösterisi düzenledi: ‘Trump kazanmıştır’

0
28
Bin Ladin'in yeğeni

Amerika ordusu tarafınca öldürülen eski el Kural lideri Usame Bin Ladin’in yeğeni Noor Bin Ladin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Amerika Başkanı Joe Biden’ın görüşmesinin gerçekleştiği Cenevre’de protesto gösterisi düzenledi.

Dün gerçekleşen zirvenin yapıldığı saatlerde bir teknede görülen Noor Bin Ladin, “Trump kazanmıştır” yazılı afiş salladı.

Protestoyla alakalı Instagram hesabından da açıklamalarda bulunan Bin Ladin, polisin kendisini ‘tutuklamakla tehdit ettiğini’ iddia etti ve paylaşmış olduğu fotoğrafa da “İsviçre dünyanın bunu görmesini istemiyor” yazdı.

Eyleminin videosunu da gösteren Bin Ladin’in, görüntülerde polise “Beni tutuklayacak mısın? Sana işaretleri vermezsem, beni tutuklayacak mısın? 2020 seçimlerini Donald Trump kazanmıştır ve burada İsviçre’ye girmemize izin yok mu?” söylediği görüldü.

Donald Trump destekçisi bulunduğunu her fırsatta dile getiren Bin Ladin, daha ilkin meydana getirdiği bir açıklamada da “2015’in ilk günlerinde aday olacağını açıkladığından beri Başkan Trump’ın destekçisiyim. Uzaktan izledim ve bu insanın kararlılığına hayranım. Yine seçilmeli… Yalnız ABD’nın değil, bir tüm olarak Batı medeniyetinin geleceği için dirimsel ehemmiyet taşıyor” demişti.