Biden, Erdoğan’la görüşmesine ait konuştu: İyi şeyler hissediyorum

0
33
Biden Erdoğan

NATO Zirvesi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ikili bir müzakere meydana getiren Amerika Başkanı Biden, “Toplantımız ile alakalı iyi şeyler hissediyorum” dedi.

Amerika Başkanı Joe Biden, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi ile alakalı, “Toplantımız ile alakalı iyi şeyler hissediyorum” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Amerika Başkanı Biden, dün (14 Haziran) Brüksel’deki NATO Zirvesi’nde bir araya geldi. Biden, Avrupa Donanması (AB) ve Amerika Zirvesi için AB Konseyi’nde AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüştü.

Müzakere öncesinde gazetecilere konuşan Biden, Erdoğan ile görüşmesine ait, “Türkiye’nin Afganistan’daki varlığı ile alakalı mutabakata vardınız mı? Bu mevzuyu görüştünüz mü?” sorusuna, “Uzun görüşmelerimiz oldu. Toplantımız ile alakalı iyi şeyler hissediyorum” cevabını verdi.

Biden, dün meydana gelen müzakere sonrası meydana getirdiği açıklamada da “Olumlu ve bereketli bir toplantı yaptık. Inanırım ki anlamlı bir ilerleme kaydedeceğiz” demişti. Erdoğan da, “Biden’la hem sorunları bununla beraber ortak mevzuları yapıcı bir halde ele aldık. Son aşama faydalı ve samimi bir müzakere oldu” diye konuşmuştu.