BBP lideri Destici: HDP Kürtlerin değil, PKK ve YPG’nin temsilcisi

0
20
Mustafa DESTİCİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin 3’üncü Olağan Hatay İl Kongresi’ne katıldı. Antakya ilçesinde düzenlenen kongreye Destici’nin yanı sıra genel başkan yardımcıları, parti ilçe başkanları ile oldukça sayıda partili katıldı.

Kongrede partililere hitap eden Destici, ‘PKK’nın Kürtlerin değil ’emperyalistlerin temsilcisi ve onların uşağı bulunduğunu’, HDP’nin de Kürtlerin değil, PKK ve YPG’nin temsilcisi bulunduğunu’ söylemiş oldu.

BBP olarak 28 senedir devletin hazinesinden para almadan bürokrasi yaptıklarını dile getiren Destici, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“1993’te çıktığımız bu yolda, 28 senedir devletin hazinesinden bir kuruş almadan siyasetimizi sürdürüyoruz. İşte bu salondaki ve tüm Türkiyedeki samimi Büyük Birlik Partili kardeşlerimin ve onların ailelerinin desteği ve duasıyla, milletimizin desteği ve duasıyla yürüyoruz, yürüyeceğiz. Bizim elbet ki, iktidar olma benzer biçimde bir gayemiz var. Bu sebeple bizler şunu biliyoruz, milletin muktedir iktidarını gerçekleştirecek olan Büyük Birlik Partisi kadrolarıdır.”

Konuşmaların arkasından tek sıralama halinde gidilen Büyük Birlik Partisi Hatay İl Başkanlığı görevine Metin Yeşilkaya seçildi. Destici, kurultay sonucunda partisine katılan vatandaşlara rozetlerini taktı.